Android 8.0 Oreo буде споживати мобільний трафік при підключеному Wi-Fi

Про таку неочікувану поведінку Android 8.0 Oreo повідомив на соціальному майданчику Reddit один із користувачів смартфона на цій версії ОС

Власникам смартфонів на свіжій версії Android доведеться навчатися по-новому працювати з даними. Адже випуск 8.0 Oreo не вимикає передачу по мобільному каналу після підключення до Wi-Fi. ОС налаштована так, що використовуватиме всі доступні джерела інтернету одночасно.

Android 8.0 Oreo

Про таку неочікувану поведінку Android 8.0 Oreo повідомив на соціальному майданчику Reddit один із користувачів смартфона на цій версії ОС. Навіть у випадках, коли його смартфон знаходився в зоні стабільного сигналу Wi-Fi, лічильник спожитого мобільного трафіку продовжував неухильно зростати. Мегабайти з рахунку списувалися без будь-яких повідомлень і попереджень.

Користувачеві вдалося знайти причину такої поведінки ОС. Вона крилася у виставлених операційною системою налаштуваннях після апдейту до версії 8.0. Опція «не відключати пересилання даних по мобільній мережі» в Android Oreo була активована за замовчуванням. При цьому вона прихована від користувачів.

Щоб позбавити себе від зайвих проблем, власникам гаджетів з Android 8.0 Oreo необхідно отримати доступ до режиму розробника і вибрати потрібне значення навпроти «не відключати пересилання даних по мобільній мережі». Фахівцям Google відомо про цю ситуацію, і вони вже працюють над усуненням недоліку.

До речі, Android Oreo отримав функцію, з якою телефон завантажиться під час збою. Вона називається Rescue Party та самостійно визначає, що смартфон не може завантажитися до нормального стану. Після цього вона пропонує кілька сценаріїв для відновлення працездатності девайсу. Який саме зміст цих сценаріїв та що вони виконують – Google поки не розкриває. Якщо ж вони не допоможуть, система запропонує користувачеві увійти в режим відновлення та виконати скидання апарата до заводських налаштувань.

Для роботи Rescue Party не потрібне спеціальне апаратне забезпечення в смартфоні. Вона працює на програмному рівні, і нею можна скористатися на будь-якому смартфоні під управлінням Android Oreo. У цій ОС функція активована за замовчуванням – вмикати її заздалегідь не потрібно.

Розробники попрацювали і над технічною частиною системи – за їхніми тестами, смартфон Pixel з Android 8.0 Oreo став вмикатися вдвічі швидше. При цьому його акумулятора вистачає на довше – нова ОС обмежує фонову активність додатків.

Крім того, Google удосконалив систему захисту Google Play Protect. Вона автоматично сканує додатки та ОС у пошуках шкідливих програм. Ця опція також допомагає шукати девайс у разі його втрати.