У Франції впроваджують розкладку клавіатури, яку створив алгоритм

Щоб сформувати новий дизайн розкладки, науковці побудували статистичні моделі використання символів сучасної французької мови

Традиційна розкладка QWERTY має багато противників, але її поширеність множить на нуль переваги усіх альтернатив. Дослідники з Університету Аальто залучили сучасні технології і проаналізували, як розмістити кнопки для оптимального та комфортного друку. У результаті вони отримали розкладку, яку у Франції хочуть впровадити на заміну стандартній AZERTY – локальному варіанту QWERTY.

Пошук альтернативи наявній розкладці французька влада почала ще у 2015 році. Тоді підняли питання, що наявна розкладка не підтримує французьку мову належним чином.

Розроблена оновлена розкладка AZERTY містить популярні символи французької мови, такі як ?, ?, а також 60 інших нових символів. Алгоритм розділив їх на групи для більшої зручності використання. Наприклад, символи @ та / опинилися на більш доступних кнопках.

Тривалість натиснення клавіш, включаючи комбінації з SHIFT, ALT, ALT+SHIFT
Тривалість натиснення клавіш, включаючи комбінації з SHIFT, ALT, ALT+SHIFT

Щоб сформувати новий дизайн розкладки, науковці побудували статистичні моделі використання символів сучасної французької мови. Для цього вони брали тексти з газет, французької Wikipedia, юридичних документів, соцмереж, електронних листів, програмного коду. Також учені зібрали дані з натиснення клавіш у 900 добровольців, щоб з’ясувати значення поняття «легке натиснення».

Розробники кажуть, що їхній алгоритм можна застосувати для створення клавіатурної розкладки будь-якої мови. Адже стандартна клавіатура QWERTY першочергово створена для англійської мови. Вона не враховує специфічні символи інших мов та різні стилі пунктуації.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я