Android One та Android Go: у чому різниця

У світі сьогодні існує близько 2 млрд смартфонів на Android від 400 виробників

На прилавках магазинів стало з’являтися все більше гаджетів, які не є простим Android. На їхніх коробках зазначено Android One або Android Go. Виглядає дуже схоже, але це зовсім різні речі, які важливо не плутати.

Широкому загалу словосполучення Android One стало відомо з 2014 року, коли Google запустив цю програму. Ідея була в тому, щоб на ринку з’явилися нові телефони, які мали б доступ до свіжих та надійних версій програмного забезпечення, включаючи сервіси Google. Так цю ініціативу описувала програмний директор Google Анна Лауренсон.

У світі сьогодні існує близько 2 млрд смартфонів на Android від 400 виробників. Android One це була програма роботи з виробниками, які б мали випускати гаджети певного рівня. Покупці таких девайсів вже знали би, що від них можна очікувати. Це не нова версія ОС, Android One – це бенд.

Наприклад, якщо виробник хоче випустити девайс з наліпкою Android One, він зв’язується з Google. Залежно від регіону та часу пошуковий гігант може висунути різні вимоги до майбутнього пристрою – саме тому офіційно вимоги до Android One не публікуються, а також через це в серію Android One потрапляють різні телефони, а не клони. Так у деяких азіатських регіонах популярні двосімні телефони. Також Google може встановити, наприклад, мінімальний розмір екрану у 5,2 дюйми.

Android Go є окремою версією Android із полегшеними додатками та сервісами. Ідея в тому, щоб продовжити продавати гаджети із 1 ГБ оперативної пам’яті та 8 ГБ флеш, яких вже давно замало для стандартних програм. Саме тому в Google створили полегшену ОС та полегшені додатки для неї, які займають менше місця на диску та повинні працювати швидше. Хоча деякі користувачі стверджують, що на Android Go більш функціональними та швидшими є звичайні версії додатків. Перші смартфони з цією версією ОС почали з’являтися на початку 2018 року, а нещодавно про бажання випустити такі моделі повідомили Samsung, Asus та інші виробники.