Android зі стертою пам’яттю розкриє таємниці власника

Якщо ви збираєтесь оновити свій мобільний гаджет на Android та хочете віддати його або продати, тоді для безпеки своєї приватної інформації не варто сподіватися на вбудовані в ОС функції очищення. Адже після їхнього використання збережені в пам’яті гаджета файли можна відновити.

Таку інформацію дізнались дослідники антивірусної компанії Avast у ході свого дослідження. Вони придбали 20 смартфонів Android, які були у використанні, на аукціоні eBay. Попередні власники гаджетів скористалися вбудованими в ОС функціями очищення накопичувача (скидання до початкового стану), однак експерти все одно змогли відновити понад 40 тисяч фотографій, з яких 250 були у форматі ню. Крім цього, дослідники змогли прочитати 750 електронних листів та SMS, а також відновили 250 номерів мобільних телефонів з адресних книг смартфонів.

Дослідники читають чужі SMS у придбаному HTC Sensation зі стертою пам’яттю

Експерти пояснюють подібне тим, що вбудовані в ОС інструменти для видалення насправді не стирають дані, а лише помічають їх, як видалені. Звичайні утиліти вважатимуть, що накопичувач вільний, проте такі утиліти як, наприклад, безоплатна Forensic Toolkit, можуть їх відновити.