Вівторок, 16 Квітня, 2024

Apple переведе свої комп’ютери Mac на процесори ARM вже наступного року

У 2020 році на шанувальників продукції Apple може чекати кардинальна реформа. Компанія планує відмовитися від чіпів Intel на користь власного процесора на базі архітектури ARM. У 2005 році вона перевела свої Mac з процесорів IBM PowerPC на Intel x86.

Однією з причин переходу Apple на власні процесори у Mac є неможливість контролювати розробку чіпів Intel. Наприклад, свого часу Intel відмовилася створювати мобільний енергоефективний процесор для смартфона, через що Apple довелося розробити власне рішення на базі архітектури ARM. Комп’ютери з «яблуком» також часто залишаються без новинок Intel, оскільки цикл їхньої розробки не синхронізований з виробником процесорів.

Одним із підготовчих етапів до перекладу Mac на ARM стало зближення екосистем iOS і macOS. Розробники зможуть розробляти одну програму, яка працюватиме на смартфонах, планшетах та Mac.

Уже скоро Apple випустить оновлені інструменти розробника (SDK), які дозволять програмістам перенести свої додатки для iPad на Mac. Наступного року цей SDK буде також поширюватися на додатки для iPhone. У 2021 році розробники зможуть створювати універсальні додатки для iPhone, iPad і Mac.

Про плани Apple відмовитися від процесорної продукції Intel стало відомо у квітні 2018 року. Для Apple переведення комп’ютерів Mac на власні процесори має стати суттєвою зміною. Сьогодні всі iPhone, iPad, Apple Watch і Apple TV використовують однокристальні системи, розроблені в Apple і засновані на архітектурі ARM Holdings. Перехід на власні чіпи в Mac дозволить Apple випускати нові моделі в оптимальні для себе терміни, без залежності від циклу оновлення продуктів Intel.

Власні процесори в Mac також дозволять компанії швидше впроваджувати нові функції у своїх продуктах. Застосування власних однокристальних систем зробило б Apple єдиним великим виробником комп’ютерів, який не спирається на чужі процесори. Dell, HP, Lenovo і ASUS використовують x86-чіпи Intel і AMD. Також Apple зможе тісніше інтегрувати нове обладнання та програмне забезпечення, що має дати виграш за часом автономності та швидкодії.

У 2005 році Apple оголосила про перехід з IBM PowerPC на чіпи Intel x86 в своїх Mac. Ініціативу анонсували колишній виконавчий директор Intel Пол Отелліні разом зі співзасновником Apple Стівом Джобсом. Такі переходи між архітектурами складні і вимагають великої роботи як з боку власників ОС, так і з боку розробників програм.

Цікаво, що Microsoft кілька років також просуває перехід Windows з процесорів х86 на ARM. Останні мають дати користувачам багато нових можливостей, разом з істотно збільшеною автономністю та постійним підключенням до інтернету, як це сьогодні вміють смартфони, в яких використовуються саме ARM-чіпи.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися