Неавторизований ремонт нових ноутбуків MacBook Pro та комп’ютера iMac Pro може необоротно їх зламати

Особливо гостро проблема ремонту для власників iMac Pro та MacBook Pro 2018 року постане після завершення періоду офіційної підтримки.

Пристрої Apple 2018 року отримали чіп шифрування T2, який значно ускладнив їхній ремонт у неавторизованих сервісних центрах. Через наявність цієї мікросхеми після полагодження iMac Pro та MacBook Pro 2018 вони повинні пройти певні діагностичні процедури. Зробити це можуть лише фахівці Apple, а ремонт у сторонніх сервісних центрах призведе до необоротної поломки.

Особливо гостро проблема ремонту для власників iMac Pro та  MacBook Pro 2018 року постане після завершення періоду офіційної підтримки. У цьому разі авторизовані сервісні центри Apple можуть відмовити у проведенні ремонту.

Для MacBook Pro 2018 перелік ремонтів з подальшими діагностичними процедурами передбачає заміну екрану, материнської плати, датчика відбитків Touch ID, верхньої панелі з клавіатурою, акумулятором, тачпадом та динаміками. Для iMac Pro цей перелік складається лише із заміни материнської плати та флеш-накопичувача.

Якщо після заміни будь-якого із названих компонентів не провести діагностичну процедуру, гаджет буде непрацездатним. Ремонт буде виконаний не повністю.

Apple вже розіслала своїм авторизованим сервісним центрам відповідне попередження. Діагностичний пакет Apple доступний лише для внутрішнього використання в Apple Store та авторизованих сервісах Apple Authorized Service Providers. Вони отримують набір ремонтних інструментів під назвою Apple Service Toolkit, в який входить діагностичне програмне забезпечення.

Фахівці iFixit перевірили, чи виникає необхідність програмної активації після ремонту ноутбука Apple. Вони замінили кілька головних елементів, але комп’ютер залишився працездатним і не потребував діагностичної процедури. Однак, кажуть експерти, в майбутньому це може змінитися.

Apple вже унеможливлювала ремонт своєї продукції в неавторизованих сервісних центрах. У 2016 році тисячі користувачів iPhone масово постраждали через появу «помилки 53». «Помилка 53» з’являється в тих випадках, коли кнопку Home з вбудованим датчиком відбитків пальців Touch ID або кабель, що підключає її до плати, приєднують у неофіційному сервісному центрі. Подібний ремонт часто потрібний при заміні розбитого лицьового скла.