Apple росте, Microsoft падає

Виручка Apple за третій фінансовий квартал зросла на 33%, до $49,6 млрд, завдяки стабільно високим продажам iPhone 6. Водночас Microsoft зафіксувала чистий збиток $2,1 млрд, однак гендиректор корпорації продовжує зберігати оптимізм, пише «Газета.ру».

Компанія Apple опублікувала свій звіт за третій фінансовий квартал 2015 року. Її виручка склала $49,6 млрд, а чистий прибуток – $10,7 млрд, або $1,85 на одну акцію. При цьому 64% сукупного доходу компанії принесли міжнародні продажі. Для порівняння, дохід Apple за аналогічний період попереднього року склав $37,4 млрд, квартальний прибуток – $7,7 млрд.

Проте інвесторів найбільше цікавило, чи зможе компанія утримати на високому рівні продажі iPhone 6. Доходи від смартфонів складають близько 70% виручки Apple, а основний попит на гаджет повинен був припасти на Китай під час святкування місцевого Нового року за місячним календарем.

І незважаючи на те, що аналітики очікували падіння обсягів продажів iPhone 6 у зв’язку зі швидким виходом нової моделі, пристрій і не думав втрачати популярність. Як повідомляється в прес-релізі компанії, виручка від продажів iPhone порівняно з попереднім роком зросла на 59%. Усього ж продажі iPhone, Apple Watch, Mac App Store призвели до зростання доходів компанії на 33%.

Тим не менше, Apple так і не розкрила даних про продажі смарт-годинника Apple Watch, сховавши показники в розділі «Інші продукти» разом з iPod, Apple TV і навушниками Beats.

«Цей квартал був просто неймовірним завдяки зростанню виручки від продажів iPhone, впевненим продажам Mac, рекордним доходам від сервісів на чолі з App Store і просто відмінного старту Apple Watch», – заявив глава Apple Тім Кук.

Проте інвесторів подібний оптимізм не вразив, і акції компанії після публікації звітності впали на 7%. При цьому в четвертому фінансовому кварталі Apple очікує дохід на рівні $49-51 млрд і валовий квартальний прибуток на рівні від 38,5 до 39,5%. Компанія розраховує, що рекордні продажі iPhone і Mac продовжаться, а доходи від сервісів, як мінімум, залишаться на тому ж рівні.

«Ажіотаж навколо Apple Music був просто неймовірним, а цієї осені ми очікуємо виходу iOS 9, OS X El Capitan і watchOS 2 для наших користувачів», – зазначив Тім Кук.

При цьому компанія вже витратила $13 млрд на виплати дивідендів акціонерам і в серпні цього року збирається виплатити їм ще по $0,52 на кожну акцію.

Водночас у Microsoft фінрезультати поки не настільки оптимістичні. Виручка корпорації проти аналогічного кварталу попереднього року скоротилася на 6%, до $22,06 млрд, а чистий збиток вперше в історії склав $2,1 млрд.

При цьому якби не списання на збиток витрат на придбання мобільного бізнесу Nokia в розмірі $7,6 млрд, то доходи Microsoft при розрахунку на одну акцію склали $0,56 порівняно з $0,55 роком раніше. Але Microsoft змушена була визнати поразку на мобільному ринку, де її смартфони займають скромну частку 3%.

Тепер гендиректору редмондської компанії Сатьї Наделлі належить піднести інвесторам нову стратегію перезапуску мобільного підрозділу Microsoft, що після низки провалів бачиться завданням не з легких.

Незважаючи на те, що продажі планшетів Surface подвоїлися порівняно з минулим роком і досягли $888 млн, а доходи від консолі Xbox зросли на 27%, це не врятувало компанію від падіння загальних доходів споживчого підрозділу на 13%.

Продажі Windows, Office, баз даних та іншого корпоративного софту зросли лише на 0,2% і досягли $13,53 млрд. Це найбільш скромний показник росту за останні два роки.

Не врятує корпорацію і вихід настільки очікуваної Windows 10. Деякі аналітики впевнені, що нова операційна система не зможе підтримати ринок персональних комп’ютерів, який потопає, і Microsoft може розраховувати лише на дохід від установки Windows 10 на нові ПК.

Тим не менш, приводом для оптимізму Microsoft стали серверний і хмарний сегменти бізнесу, де компанія показує помітні успіхи за рахунок продажів Office 365 і Microsoft. Ці напрямки зараз генерують більшу частину прибутку софтверного гіганта. Однак корпорації необхідно утримувати подвоєне зростання виручки від продажів у цих сегментах, щоб вартість акцій пішла вгору. Виконати це завдання поки що не вдалося, і зростання склало лише 88% рік до року. Ринок також схвалює політику гендиректора Microsoft, про що свідчить невелике зростання акцій компанії відразу після публікації звітності.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Будь ласка введіть ваше ім'я