Неділя, 14 Квітня, 2024

Apple росте, Microsoft падає

Виручка Apple за третій фінансовий квартал зросла на 33%, до $49,6 млрд, завдяки стабільно високим продажам iPhone 6. Водночас Microsoft зафіксувала чистий збиток $2,1 млрд, однак гендиректор корпорації продовжує зберігати оптимізм, пише «Газета.ру».

Компанія Apple опублікувала свій звіт за третій фінансовий квартал 2015 року. Її виручка склала $49,6 млрд, а чистий прибуток – $10,7 млрд, або $1,85 на одну акцію. При цьому 64% сукупного доходу компанії принесли міжнародні продажі. Для порівняння, дохід Apple за аналогічний період попереднього року склав $37,4 млрд, квартальний прибуток – $7,7 млрд.

Проте інвесторів найбільше цікавило, чи зможе компанія утримати на високому рівні продажі iPhone 6. Доходи від смартфонів складають близько 70% виручки Apple, а основний попит на гаджет повинен був припасти на Китай під час святкування місцевого Нового року за місячним календарем.

І незважаючи на те, що аналітики очікували падіння обсягів продажів iPhone 6 у зв’язку зі швидким виходом нової моделі, пристрій і не думав втрачати популярність. Як повідомляється в прес-релізі компанії, виручка від продажів iPhone порівняно з попереднім роком зросла на 59%. Усього ж продажі iPhone, Apple Watch, Mac App Store призвели до зростання доходів компанії на 33%.

Тим не менше, Apple так і не розкрила даних про продажі смарт-годинника Apple Watch, сховавши показники в розділі «Інші продукти» разом з iPod, Apple TV і навушниками Beats.

«Цей квартал був просто неймовірним завдяки зростанню виручки від продажів iPhone, впевненим продажам Mac, рекордним доходам від сервісів на чолі з App Store і просто відмінного старту Apple Watch», – заявив глава Apple Тім Кук.

Проте інвесторів подібний оптимізм не вразив, і акції компанії після публікації звітності впали на 7%. При цьому в четвертому фінансовому кварталі Apple очікує дохід на рівні $49-51 млрд і валовий квартальний прибуток на рівні від 38,5 до 39,5%. Компанія розраховує, що рекордні продажі iPhone і Mac продовжаться, а доходи від сервісів, як мінімум, залишаться на тому ж рівні.

«Ажіотаж навколо Apple Music був просто неймовірним, а цієї осені ми очікуємо виходу iOS 9, OS X El Capitan і watchOS 2 для наших користувачів», – зазначив Тім Кук.

При цьому компанія вже витратила $13 млрд на виплати дивідендів акціонерам і в серпні цього року збирається виплатити їм ще по $0,52 на кожну акцію.

Водночас у Microsoft фінрезультати поки не настільки оптимістичні. Виручка корпорації проти аналогічного кварталу попереднього року скоротилася на 6%, до $22,06 млрд, а чистий збиток вперше в історії склав $2,1 млрд.

При цьому якби не списання на збиток витрат на придбання мобільного бізнесу Nokia в розмірі $7,6 млрд, то доходи Microsoft при розрахунку на одну акцію склали $0,56 порівняно з $0,55 роком раніше. Але Microsoft змушена була визнати поразку на мобільному ринку, де її смартфони займають скромну частку 3%.

Тепер гендиректору редмондської компанії Сатьї Наделлі належить піднести інвесторам нову стратегію перезапуску мобільного підрозділу Microsoft, що після низки провалів бачиться завданням не з легких.

Незважаючи на те, що продажі планшетів Surface подвоїлися порівняно з минулим роком і досягли $888 млн, а доходи від консолі Xbox зросли на 27%, це не врятувало компанію від падіння загальних доходів споживчого підрозділу на 13%.

Продажі Windows, Office, баз даних та іншого корпоративного софту зросли лише на 0,2% і досягли $13,53 млрд. Це найбільш скромний показник росту за останні два роки.

Не врятує корпорацію і вихід настільки очікуваної Windows 10. Деякі аналітики впевнені, що нова операційна система не зможе підтримати ринок персональних комп’ютерів, який потопає, і Microsoft може розраховувати лише на дохід від установки Windows 10 на нові ПК.

Тим не менш, приводом для оптимізму Microsoft стали серверний і хмарний сегменти бізнесу, де компанія показує помітні успіхи за рахунок продажів Office 365 і Microsoft. Ці напрямки зараз генерують більшу частину прибутку софтверного гіганта. Однак корпорації необхідно утримувати подвоєне зростання виручки від продажів у цих сегментах, щоб вартість акцій пішла вгору. Виконати це завдання поки що не вдалося, і зростання склало лише 88% рік до року. Ринок також схвалює політику гендиректора Microsoft, про що свідчить невелике зростання акцій компанії відразу після публікації звітності.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися