Неділя, 14 Квітня, 2024

Apple розробляє матеріал «просторові композити»: iPhone можуть перестати дряпатися

Найменша піщинка може залишити глибоку незворотну подряпину на дорогому смартфоні. Але це залишиться в минулому для власників iPhone, якщо Apple почне використовувати новий матеріал «просторовий композит» (Spatial Composites). Компанія уже отримала патент на такий матеріал.

«[Мобільні] телефони, годинники та планшетні комп’ютери можуть контактувати з різними поверхнями, що призводить до пошкодження або стирання поверхні пристрою, – каже Apple у своєму патенті. – Матеріали [звичайних корпусів] для таких пристроїв можуть мати різні комбінації властивостей, пов’язаних із міцністю, зовнішнім виглядом, стійкістю до стирання, електромагнітним екрануванням тощо».

Як зазначає Apple, різні матеріали, які використовуються в корпусі iPhone, мають різні переваги — і проблеми.

«Металеві корпуси можуть бути особливо стійкими до вм’ятин, подряпин або поломок, – продовжується в документі, – але можуть заважати радіосигналам, які надходять або виходять із пристрою».

«Керамічні корпуси можуть бути стійкими до подряпин і прозорими для радіосигналів, але можуть бути крихкими, — каже Apple. – Пластикові корпуси можуть бути прозорими для радіосигналів і досить міцними, але можуть бути схильні до подряпин або вм’ятин».

Рішення стає очевидним — використовувати більше ніж один матеріал для корпусу. Однак, звичайно, це не так просто, і весь патент стосується лише того, які матеріали змішувати та як це робити.

«Корпус електронного пристрою» має мати «стійкі до стирання елементи, принаймні частково вбудовані в підкладку [матеріал шасі] і виходячи за межі зовнішньої поверхні», – йдеться в документі.

«Стійкі до стирання елементи можуть бути виготовлені з металу або кераміки, — каже Apple. – Підкладка складається з матриці, що формується. Стійкі до стирання елементи твердіші, ніж матриця, що формується».

Патент Apple містить креслення, що демонструють різні форми «стійких до стирання елементів», кожен з яких має різні переваги, але однакову загальну мету. Він також містить малюнок, на якому зображено цих учасників пунктиром на задній панелі iPhone.

Однак це лише ілюстративний малюнок. Хоча він має на меті показати, що елементи будуть розташовані по всьому шасі, він не розкриває, що відстань між ними становить лише від 10 до 100 мікрон.

Патент приписують трьом винахідникам, у тому числі Крістоферу Д. Пресету. Його попередня пов’язана робота включає використання склокерамічних компонентів у MagSafe, яка передає дані, а також електроенергію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися