Неділя, 14 Квітня, 2024

Apple так обмежила всі блокувальники реклами на Safari, що uBlock Origin припинив розвиток

Слідом за Google з блокувальниками реклами почав боротися ще один гігант – Apple. Компанія повністю обмежила всі подібні плагіни. Автор одного з найпопулярніших блокувальників uBlock Origin повідомив, що вимушений у таких умовах припинити розвиток своєї програми.

Як усе починалося

Обмежувати роботу блокувальників Apple почала ще кілька років тому з випуском двох механізмів – App Extensions та Content Blocker. Уперше ці функції з’явилися в iOS 9 у 2013 році, і до 2018 року вони стали повсюдними. Це дозволило Apple оголосити про те, що всі розширення мають перенести свій код у Content Blocker. Ті розширення, які не перенесли свій код, компанія оголосила застарілими та вимкнула. Починаючи з iOS 12 інсталяція аддонів не із Safari Extensions Gallery стала забороненою. У користувачів, які вже мали встановлені застарілі розширення, система виводила повідомлення «Safari відключив розширення, які сповільнюють перегляд веб-сторінок».

Як справи зараз

Цього року вийшла iOS 13, з випуском якої в Apple повністю відмовилися від Safari Extensions Gallery та офіційно оголосили про припинення підтримки застарілих розширень. Найбільше постраждали від нововведення блокувальники реклами, VPN та розширення батьківського контролю.

Блокувальник реклами AdGuard прибрав своє розширення для Safari в липні минулого року. Через кілька днів Malwarebytes прибрала своє розширення для VPN. AdBlock підготував новий блокувальник, але при цьому перерахував довгий список його недоліків.

До останнього тримався блокувальник реклами uBlock Origin для Safari. Але два тижні тому його автор припинив цю розробку назавжди. Програміст рекомендував переходити на Firefox для Mac, де блокувальники реклами, як і раніше, нормально працюють. Також поки є варіант активувати uBlock Origin після кожного перезавантаження Safari.

Apple зробила те саме, що і Google

Цього року Google у своєму браузері Chrome унеможливив нормальну роботу блокувальників реклами. Це викликало широку хвилю критики, а розробники Brave, Opera і Vivaldi, які використовують двигун Chrome, оголосили, що не будуть підкорюватися Google і не погіршать блокування реклами у своїх браузерах. Головний розробник популярного блокувальника реклами uBlock Origin Реймонд Хіл пояснює, що справжня причина погіршення блокування реклами у Chrome – це бажання заробити більше грошей.

Експерти видання ZDNet кажуть, що Apple робить те саме, що і Google. При цьому «яблучну» компанію, на відміну від Google, не критикують за її дії. Більшість програмістів просто переписали код своїх блокувальників реклами, коли їм наказала Apple. Звичайні користувачі також у цілому проігнорували факт, що Apple фактично нейтралізувала блокувальники реклами у Safari. Експерти пояснюють це тотальною диктатурою Apple в її екосистемі і тим, що вона викидає з неї всіх, хто проти. Публічного резонансу дії Apple не досягають також через її невисоку ринкову частку: Safari займає 3,5%, тоді як Chrome належить 65%.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися