Apple відмовиться від процесорів Intel у 2020 році

Хоча перехід на чіпи Apple планується почати лише у 2020 році, зміни програмної частини розпочнуться раніше.

Аналітик Мін-Чі Куо (Ming-Chi Kuo), відомий своїми прогнозами щодо Apple, зробив передбачення про майбутні процесори в ноутбуках та комп’ютерах цієї компанії. За його даними, вона відмовиться від процесорів Intel з 2020 або 2021 року. Замість чіпів х86 будуть використовуватися процесори ARM, розроблені самою Apple.

Використання в комп’ютерах власних ARM-процесорів може дати Apple цілий ряд переваг. Серед них – менші затримки з випуском, менша залежність від чужих планів, більше контролю над розробкою і більше відмінностей від продуктів конкурентів.

Про плани Apple відмовитися від процесорної продукції Intel стало відомо у квітні 2018 року. Ініціатива носить кодове ім’я Kalamata і все ще знаходиться на ранніх етапах розробки. За попередньою інформацією, вона є частиною масштабної стратегії, в межах якої всі пристрої Apple, з Mac, iPhone і iPad включно, стануть ближчими один до одного щодо апаратного і програмного забезпечення.

Хоча перехід на чіпи Apple планується почати лише у 2020 році, зміни програмної частини розпочнуться раніше. iPhone та iPad з чіпами Apple використовують операційну систему iOS, тоді як комп’ютери Mac працюють під управлінням macOS. За останні кілька років Apple поступово зблизила обидві платформи на користувацькому рівні й останнім часом починає впроваджувати перенесення функцій нижчого рівня.

У 2005 році Apple оголосила про перехід з процесорів архітектури IBM PowerPC на чіпи Intel x86 в своїх Mac. Ініціативу анонсував колишній виконавчий директор Intel Пол Отелліні разом зі співзасновником Apple Стівом Джобсом. Такі переходи між архітектурами складні і вимагають великої роботи як з боку власників ОС, так і з боку розробників програм.

Цікаво, що Microsoft кілька років також просуває перехід Windows з процесорів х86 на ARM. Останні мають дати користувачам багато нових можливостей, разом з істотно збільшеною автономністю та постійним підключенням до інтернету, як це сьогодні вміють смартфони, в яких використовуються саме ARM-чіпи.