Середа, 22 Травня, 2024

Apple втратила «одну Україну» після часткової заборони айфонів в Китаї

В 2021 році Президент Зеленський повідомив про рекордний розмір економіки України, який досяг $190 млд. В 2023 році Apple за два дні втратила таку ж суму – її ринкова вартість знизилася на 194 мільярди доларів. Причиною стало розширення заборони iPhone в Китаї – одному з найбільших ринків планети.

Bloomberg повідомляє, що акції Apple різко впали, втративши 3,6% у середу, після чого відбулося падіння ще на 3,2% на преринкових торгах у четвер. Цей подвійний удар став другим випадком приблизно за місяць, коли акції Apple зазнали такого різкого падіння.

Це головна проблема для компанії з Купертіно, оскільки Китай має вирішальне значення для глобальної стратегії Apple. Як найбільший зовнішній ринок компанії та центр її виробничої бази, наслідки цієї розширеної заборони колосальні.

Майже п’ята частина доходу Apple припадає на Китай, що підкреслює масштаб цього розвитку.

Наслідки китайської заборони виходять за межі Apple. Численні звіти підтверджують, що цей крок уже вплинув на постачальників Apple у всьому світі.

Інвестори справедливо стурбовані тим, що наступними на черзі можуть бути інші американські технологічні компанії, які покладаються на продажі та виробництво в Китаї.

У Китаї частково заборонили iPhone. Користуватися айфонами тепер не можуть співробітники урядових агентств та державних компаній.

Наразі ця санкціонована державою заборона залишається предметом розмов, оскільки вона свідчить про невпинні зусилля Китаю викорінити іноземні технології з чутливих середовищ.

Крім того, цей крок пов’язаний із загальною стратегією Пекіна щодо зменшення залежності від американського програмного забезпечення та схем.

Нагадаємо, що китайський виробник смартфонів Huawei був настільки успішним, що в 2020 році став світовим лідером з виробництва мобільників. Однак це було недовго, оскільки у червні 2019 року Huawei потрапила під санкції США, і їй буквально хотіли перекрити кисень, заборонивши доступ до всіх технологій та сервісів американських фірм. Компанія почала готуватися до того, що її мобільний бізнес зникне, а щоб вижити, вона навіть зайнялася свинарством.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися