Huawei займеться свинарством через падіння продажів смартфонів

Технологія розпізнавання обличчя в свинарстві дозволить ідентифікувати окремих тварин, моніторити їхню вагу, дієту, вправи, стан здоров’я

Санкції США призвели до того, що колись найбільший виробник смартфонів стрімко втрачає ринок смартфонів – продажі Huawei упали на 42% в останньому кварталі 2020 року. Тому виробник шукає нові сфери бізнесу і, схоже, знайшов одну таку – свинарство, а якщо точніше, то технології для нього.

Очікується, що виробництво смартфонів Huawei знизиться на 60% цього року. Раніше стало відомо, що Huawei готується до того, що її мобільний бізнес зникне.

«Питання не в тому, що є якісь проблеми з якістю чи використанням продуктів Huawei. Це не той рівень гри для Huawei, яка опинилася проміж геополітичними суперечками», – розповів спікер компанії виданню BBC.

Наразі в Huawei активно шукають інші сфери ведення бізнесу. Серед можливих варіантів – розвиток хмарних обчислювальних сервісів, смарт-автомобілів, носимих гаджетів.

Компанія також розглядає більш традиційні індустрії, зокрема, свинарство. Китай володіє найбільшою індустрією свинячих ферм, і в країні існує половина всього світового поголів’я цих тварин.

Один із компонентів, який може постачати Huawei свинарським фермам, – технології розпізнавання облич на базі штучного інтелекту. Компанія вже розробляє таку систему, за що її критикують, оскільки вона може використовуватися проти уйгурів, які в Китаї опинилися в скрутному становищі.

Технологія розпізнавання обличчя в свинарстві дозволить ідентифікувати окремих тварин, моніторити їхню вагу, дієту, вправи, стан здоров’я.

Інші китайські техногіганти, з JD.com та Alibaba включно, також співпрацюють зі свинарськими фермами.

Раніше цього місяця засновник та директор Huawei Жен Женгфей оголосив про запуск лабораторії інновацій для шахтарів. Вона повинна буде створити рішення, які зменшать кількість необхідних шахтарів, підвищать безпеку та ефективність видобутку вугілля. Женгфей сказав, що ці технології мають дозволити шахтарям носити костюми та краватки на роботі.

Женгфей також сказав, що компанія розширює свої зусилля в інших сегментах споживацької електроніки, з телевізорами, комп’ютерами, планшетами включно. «Ми можемо вижити навіть без спирання на продажі смартфонів», – розповів він.