Вівторок, 16 Липня, 2024

Apple Watch та iPhone не треба буде заряджати: компанія купила сонячну панель Powerfoyle, яка може переосмислити електроживлення гаджетів

Кожні шість секунд на фабриці на північній околиці Стокгольма надсекретна друкарня викидає аркуші вартістю тисячі євро за штуку. Кожна з них містить 108 мініатюрних сонячних елементів , які незабаром знайдуть свій шлях до повсякденних гаджетів – від клавіатур до навушників – що кардинально змінить наше ставлення до технологій. За словами їх творця, вони навіть змусять нас переосмислити наші стосунки зі світлом.

Швеція може здатися малоймовірним місцем для сонячної революції, але брак світла в зимові місяці був однією з причин для співзасновника Exeger Джованні Філі дивитися за Сонце як на єдине джерело енергії для фотоелектричних елементів. Проривна технологія його компанії може збирати електроенергію практично з будь-якого джерела світла, від прямого сонячного світла до свічок. Вона навіть може генерувати заряд від місячного світла, хоча знадобиться деякий час, перш ніж це стане корисним.

«Подібно до водоростей на дні океану, де майже непроглядна темрява, ми можемо ефективно використовувати дуже мало фотонів», — розповідає Філі. Футболка, яку він носить, описує технологію його компанії як таку, що «змінює світ», здатну одночасно задовольнити глобальну потребу в енергії та деякі з найбільших екологічних проблем нашої планети.

Сонячні панелі всередині приміщень існують десятиліттями. Калькулятори на сонячних батареях вперше були представлені в 1970-х роках, але обмеження панелей з аморфного кремнію, на які покладаються калькулятори, означають, що панелі занадто малопотужні, занадто крихкі та занадто жорсткі, щоб інтегрувати їх в інші продукти.

Інновація Exeger є результатом відкриття, зробленого в 1988 році щодо сонячних елементів, чутливих до барвника (DSSC). Пара вчених з Каліфорнійського університету в Берклі в Каліфорнії винайшли недорогий високоефективний елемент, який був одночасно напівгнучким і напівпрозорим, що запропонувало шлях для комерційного розвитку технології.

Трохи більше ніж через 20 років Філі та інший співзасновник Exeger Хенрік Ліндстрем розробили новий матеріал для електродів, який мав у 1000 разів кращу провідність. Цей прорив ліг в основу їхніх елементів Powerfoyle, які зараз виробляються в комерційних масштабах.

Сонячні батареї Powerfoyle від Exeger радикально відрізняються від традиційних скляних панелей, усуваючи потребу в срібних лініях, які ви бачите на них, які служать провідниками. Вони також не чутливі до часткового затінення, що різко знижує ефективність поширених сьогодні фотоелектричних панелей.

Запатентований матеріал, схожий на шкіру, може перетворитися майже на будь-який матеріал, щоб забезпечити бездоганну інтеграцію у величезну кількість продуктів, залишаючись при цьому водонепроникним, пилонепроникним і ударостійким.

«Він працює за будь-яких умов освітлення, він міцніший, ніж будь-який інший сонячний елемент у світі, його легко виготовити, і він може імітувати будь-яку поверхню – шкіру, вуглецеве волокно, дерево, матову сталь. Це теж красиво, – каже Філі. – Отже, ми можемо інтегрувати продукти, які вже продаються мільярдами одиниць на рік».

Завод Exeger у Стокгольмі має потужність виробляти 2,5 мільйона квадратних метрів сонячних батарей щороку, що робить його найбільшим заводом такого роду в Європі. Виступаючи на відкритті заводу в 2021 році, Філі передбачив, що технологія Exeger «торкнеться життя мільярда людей до 2030 року».

Сонячні батареї Powerfoyle вже знайшли свій шлях до семи готових продуктів, включаючи навушники, бездротові динаміки та велосипедний шолом, а ще шість були оголошені. Клієнтами є Adidas, Phillips і 3M, хоча, за чутками, вони також ведуть переговори з LogiTech і Apple.

Exeger є одним із кількох стартапів, які почали комерціалізувати внутрішні сонячні панелі, обіцяючи чисту, нескінченну енергію, що приваблює як дослідників, так і підприємців.

Універсальність і довговічність Powerfoyle від Exerger означає, що навіть енергоємні пристрої, такі як ноутбуки та смартфони, можуть значно збільшити час роботи акумулятора на 50-100 відсотків. Exeger також досліджує чохол для планшета, що працює на сонячних батареях, який міг би забезпечити достатньо енергії для нечастого використання гаджета, щоб планшет ніколи не потребував зарядки.

«Наші онуки сміятимуться, що у нас були кабелі», — каже Філі.

Exeger є першим, хто комерціалізував цю технологію в такому масштабі, хоча вона залишається відносно зародковою, враховуючи, що Філі розглядає кожного на планеті як потенційного користувача. Інші, здається, впевнені в його твердженнях, а Forbes порівнює його з такими людьми, як Джефф Безос, Білл Гейтс та Ілон Маск.

Технологія сонячних елементів Exeger, як і принтери, які їх виробляють, є суворо охоронюваною таємницею. Навіть призначння тисяч виготовлених Powerfoyles, які зараз друкуються щохвилини на фабриці в Стокгольмі, ще невідома громадськості.  Можливо, це будуть клавіатури.

«Це справді, дуже величезно, — каже Філі. Ми щойно уклали контракт з одним із найбільших у світі постачальників клавіатур і мишок і вже співпрацюємо з деякими з найбільших компаній і брендів на планеті. Ця технологія захопить світ».

За матеріалами: The Independent

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися