Apple забороняє компаніям використовувати логотипи з фруктами

Хоча груша та яблуко є різними фруктами, з юридичної точки зору вони є однаковими

У черговій війні торгових марок юристи дійшли висновку, що яблука та груші є одним і тим самим. Принаймні такий висновок можна зробити з позову Apple до британської компанії Pear Technologies. Остання використовує логотип у вигляді груші.

Pear Technology розробляє цифрові карти та сервіси і подала заявку на свій логотип-грушу у 2014 році. Майже одночасно на неї до суду подала Apple, яка заявила, що символ груші дуже схожий на символ надкушеного яблука, який використовує Apple.

Юристи з Купертіно стверджували, що хоча груша та яблуко є різними фруктами, з юридичної точки зору вони є однаковими. Подібне стало можливим завдяки прийому абстрактної стилізації та округлій формі фруктів. Навіть хоча грушоподібний логотип компанії Pear Technologies має під зображенням напис Pear Technologies, цієї деталі, на думку адвокатів Apple, недостатньо, щоб запобігти спантеличенню споживачів.

У те, що грушу та яблуко дуже складно розрізнити, вірять не лише юристи Apple. Європейська комісія з інтелектуальної власності (EUIPO) також визнала, що скарга Apple проти Pear Technologies справедлива. Не допомогло навіть те, що компанія Pear Technologies суттєво змінила свій логотип, аби споживачі точно не сплутали два фрукти: грушу виконали у вигляді десятків прямокутників.

Минулого місяця Apple також почала боротися проти іншої схожості на власні ідеї. Їй не подобається, що швейцарський виробник годинників Swatch використовує в рекламі слоган «Tick Different» (тік-так – такий звук видають годинники). В Apple вважають, що це порушує придуману більше 20 років тому та вже не використовувану нею рекламну фразу «Think Different» (думай по-іншому).

До речі, Apple поступово міняє принципи розробки девайсів – вона хоче робити все самостійно. Аналітики Bankhaus Lampe говорять, що компанія хоче володіти всіма ключовими технологіями. Адже iPhone продається тиражем у сотні мільйонів штук щороку. Існує фінансовий сенс власноруч розробляти чіпи, бо їх також можна швидше впроваджувати і розповсюджувати на різні продукти – від iPhone, iPad та iPod до Apple Watch.