Українські онлайн-покупці: які вони?

За даними компанії TNS, інтернет міцно увійшов у повсякденне життя для більш ніж 60% українців. Існує певний набір завдань і розваг, для яких люди підключаються до інтернету буквально щодня (з усіх інтернет-користувачів 66% бувають онлайн кожного дня). Одне з таких завдань – шопінг без виходу з дому. Сьогодні в містах України 3,9 млн осіб (третина від усіх інтернет-користувачів) вже спробували і продовжують робити покупки через інтернет. Reklamaster спробував скласти їхній портрет.

Який же портрет онлайн-шопера?

62% українських онлайн-покупців – це люди у віці 20-39 років, 53% з вищою освітою, 47% – підприємці, керівники або спеціалісти, у 39% дохід вище середнього чи високий, а кожен п’ятий – житель Києва.

Ті, хто люблять робити покупки через онлайн-сервіси, – це люди, які користуються інтернетом щодня в середньому не менше 2 годин на день. 88% з них виходять в інтернет за допомогою декількох (2 і більше) пристроїв – це може бути, наприклад, стаціонарний домашній комп’ютер плюс планшет, смартфон тощо. Можна сказати, що інтернет для них – необхідність, невід’ємна частина життя: їхній стаж використання інтернету – не менше 5 років, 44% вже не уявляє без нього своє життя; вони виходять в онлайн-простір удома (97%), на роботі (49%), активно шукають WiFi-зони в громадських місцях (36%).

Ця категорія українців жодного дня не обходиться без пошуку потрібної інформації (60% підключаються до різних пошукових сервісів), електронної пошти (41%), спілкування в соціальних мережах і на форумах (40%), а також активно веде свої власні сторінки, блоги, щоденники (25%). Інтернет для них є також джерелом функціонально потрібної інформації: новини, погода, спортивні події (такі сайти в арсеналі займають 28%). Для третини людей інтернет щодня слугує джерелом розваги: 31% слухають музику і 28% дивляться відео онлайн.

Згідно з даними дослідження компанії TNS, для українського онлайн-шопера важлива якість обслуговування: 79% можуть відмовитися від покупки в інтернет-магазині через погане обслуговування та уникати цього магазину надалі. Також вони цінують і люблять інновації: 77% хочуть бути першими, хто використовує нові технології. Не варто забувати, що будь-який споживач любить знижки та акції: 61% онлайн-покупців намагаються використовувати рекламні купони, які дають знижку.