Уп’ятеро збільшать ємність мережі – Vodafone готується до «Євробачення»

У місцях найбільшого скупчення глядачів оператор встановить нове для України обладнання

Vodafone Україна підготувала свою мережу до суттєвого збільшення навантаження найближчими місяцями. Адже до України приїдуть численні туристи, щоб подивитися головний пісенний конкурс Європи. До «Євробачення» інженери компанії розширили ємності 3G -і 2G-мережі та оптимізують роботу в районі проведення конкурсу. На основному майданчику конкурсу – в будівлі МВЦ – також додадуть внутрішні базові станції.

Multi-Beam антени забезпечують в 5 разів більшу ємність мережі

У місцях найбільшого скупчення глядачів оператор встановить нове для України обладнання – пересувні базові станції з 5-променевими Multi-Beam антенами. Цей вид антен розроблений спеціально для забезпечення достатньої ємності мережі на масових заходах. Усередині такої антени знаходяться ще 5 антен, кожна з яких має свій вузькоспрямований промінь і обслуговує окрему групу абонентів. Multi-Beam антени забезпечують в 5 разів більшу ємність мережі порівняно із звичайними антенами в такий же зоні обслуговування. Одна така антена може обслуговувати до 600 абонентів одночасно та забезпечувати при цьому високі швидкості інтернету.

Vodafone випробував роботу такого обладнання під час київського напівмарафону, його застосування показало відмінні результати – вболівальники і спортсмени активно користувалися інтернетом, ділилися фото і відео, робили прямі відеотрансляції. Сумарний трафік за півдня досяг 64 ГБ.

Усього в МВЦ зв’язок для учасників і гостей конкурсу будуть забезпечувати 6 антен. Пересувні базові станції будуть працювати на всіх основних майданчиках конкурсу, в фан-зонах на Хрещатику, Софійській площі та Майдані, а також у Маріїнському парку, в місці проведення церемонії відкриття конкурсу.