Неділя, 3 Грудня, 2023

Apple заявляє про найміцніші гаджети, але в суді доводить, що iPhone повинен працювати лише рік

Apple каже, що розробляє найбільш витривалі гаджети. Але недолік конструкції iPhone та спеціально розпочатий судовий процес можуть призвести до того, що гаджети компанії законно ламатимуться після року роботи.

iPhone

Ринок смартфонів наситився, а революції на ньому не спостерігається, тому виробники шукають способи змусити купувати нові гаджети. В Apple приваблюють користувачів замінювати свій iPhone щороку програмою iPhone Upgrade Program.

Однак флагманські смартфони часто мало чим відрізняються від попередніх гаджетів, окрім ціни. Тому багато хто воліє користуватися своїм телефоном, поки той працює. Подібна ситуація мало влаштовує виробників, і вони змушені вдаватися до інших способів примусу оновлення. Apple минулого року випустила доповідь iPhone 7 Environmental Report, в якій розповіла, що перший власник смартфона користується ним упродовж трьох років.

Віце-президент Apple Гег Йосвяк розповів, що iPhone мають «найвищу якість та є найбільш витривалими». Він також сказав: «Ми робимо це тому, що так краще для наших клієнтів, для iPhone та для планети».

Але в суді Apple бореться за зовсім інше – на думку компанії, iPhone повинен працювати не більше року. Цей термін навіть руйнує її власну програму iPhone Upgrade Program, яка розрахована на два роки.

Судовий позов, про який йде мова, – це колективна скарга власників iPhone 6. Вони заявляють, що їхні гаджети достроково вийшли з ладу через недолік конструкції. Ми про нього писали – незалежно від акуратності використання, у телефонів цієї моделі відмовляють сенсорні екрани. Гаджети iPhone 6 та 6 Plus згинаються, коли їх кладуть та дістають із кишені. Ці мікродеформації із часом призводять до того, що контролер сенсорного дисплея – чіп Touch IC – відривається від плати. Сенсорний екран перестає працювати. Задовго до повної відмови на дисплеї з’являються смужки, а працездатність гаджета можна повернути, якщо стиснути корпус, притиснувши тим самим чіп до плати.

Довгий час Apple у своєму стилі взагалі не визнавала, що проблема з чіпом Touch ID існує. Однак із часом компанія запропонувала програму із заміни бракованих девайсів – за $149 можна було отримати refurbished-апарат. Це девайс, який був у використанні та який перевірили на працездатність фахівці Apple.

На суді, який проходить у Каліфорнії, юристи позивачів переконують, що мінімальний термін роботи смартфона повинен бути два роки нормального використання. Саме на цей період у США більшість користувачів підписують контракти з операторами стільникового зв’язку.

В Apple вважають, що телефони позивачів виходили з ладу, як заплановано. Вони працювали більше року, тобто офіційна гарантія на них закінчилася. Юрист Артуро Гонзалес, який представляє компанію Apple, написав «це неприйнятно для суду переписувати чіткі терміни гарантії просто тому, що споживач має однобічне очікування щодо продукту».

Юрист також пише: «Позивачі ніде не заявляли, що iPhone 6 чи 6 Plus страждали від дизайну Apple, який мав попередній намір. Суттєва зміна умов гарантії Apple Limited Warranty просто тому, що позивачі хочуть, аби iPhone працювали увесь термін контракту зі стільниковим оператором, створить навантаження на Apple, на яке компанія не погоджувалася».

Юрист продовжує: «Виробник не повинен розкривати можливі дефекти, які з’являються після закінчення гарантії, якщо цей дефект не стосується безпеки».

«Гарантія Apple Limited Warranty чітко говорить про повернення, якщо користувач не погоджується з її умовами, – пише Гозалес. – Бажання позивача про тривалість контракту з оператором або фінансові опції не можуть змінити чітко вказану однорічну гарантію. Позивач мав можливість купити смартфон від стороннього виробника або придбати розширену гарантію більше року».

До речі, за програмою iPhone Upgrade Program можна щороку отримувати новий смартфон, сплачуючи щомісячну ставку впродовж двох років. Щоразу, як користувач отримує за цією програмою новий девайс, 24-місячний термін починають рахувати з нуля. Таким чином, покупці iPhone стають заручниками компанії та її довічним лояльним клієнтом.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися