Понеділок, 15 Квітня, 2024

ARM запропонувала сховати SIM-картку ще глибше – у процесор

Розробники постійно жаліються на брак вільного місця у смартфонах, і хоча набагато більше місця можна було б заощадити, наприклад, залишивши в телефонах лише один динамік, найбільше їм докучають SIM-картки. Головний розробник усіх мобільних процесорів запропонував не лише відмовитися від SIM-карток, як у випадку технології eSIM. Він хоче заховати SIM-картку ще глибше – безпосередньо в мобільний процесор.

Блок iSIM матиме площу лише в частку квадратного міліметра. Технологія eSIM, яка є головним конкурентом та являє собою спеціалізовану мікросхему для зберігання параметрів підключення, має площу в 30 квадратних міліметрів. Найменший формат SIM-картки – Nano SIM – має розміри 12,3х8,8 мм та площу 108,24 кв. мм.

SIMСам блок iSim сумісний зі стандартом GSMA Embedded SIM Specifications і для роботи використовує власну ОС Kigen OS. Вона працює в захищеній ділянці мобільного процесора CryptoIsland. В ARM переконані, що захист достатній, і підмінити дані користувача буде неможливо. Це дозволить використовувати рішення для ідентифікації.

В ARM також переконують, що їхнє рішення дозволить заощадити додаткові кошти. Замість десятків центів за кожну SIM-картку їм доведеться платити одиниці центів.

Вбудована SIM-картка дозволяє власнику смартфону самостійно вибрати оператора й тарифний план, однак вибір контролює виробник пристрою. Це означає, що виробник повинен почати переговори з операторами з позиції продавця тарифів, а це зовсім інший всесвіт, у якому діють зовсім інші закони.

Індустрія підтримує впровадження вбудованих SIM-карток, і повернення в 90-ті, коли в телефон «прошивали» параметри абонента, стає реальністю. Аналітики IHS впевнені, що до 2019 року всі учасники ринку смартфонів почнуть розміщувати у своїх моделях eSIM. Але, каже аналітик цієї фірми Дон Тайт, піонерами в цій галузі стануть виробники другого і третього ешелонів.

За оцінками IHS, кількість гаджетів з підтримкою eSIM збільшиться з 108,9 мільйона у 2016 до 986 мільйонів до 2021 року. Ще рік тому не було жодної моделі телефона з eSIM, але активно продавалися носимі пристрої, планшети й елементи інтернету речей з eSIM-картками. Але ситуація змінилася: Google Pixel 2 став одним з перших апаратів, який підтримує eSIM.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися