Intel у 2019 році обіцяє ноутбукам зв’язок 5G

Зв’язок п’ятого покоління стане можливим завдяки новому модему Intel XMM 8000. Додати його у свої ноутбуки збираються такі виробники, як Dell, HP, Lenovo та Microsoft.

Можлива загроза з боку Windows-ноутбуків на базі процесорів Qualcomm ARM змусила Intel також додати функціональності своїм рішенням. Чіпи ARM обіцяли появу лаптопів нового типу «завжди на зв’язку», як сьогодні смартфони. В Intel планують випустити подібні моделі з підтримкою 5G уже в другій половині 2019 року.Зв’язок п’ятого покоління стане можливим завдяки новому модему Intel XMM 8000. Додати його у свої ноутбуки збираються такі виробники, як Dell, HP, Lenovo та Microsoft.

Побачити, що таке зв’язок 5G у ноутбуці, можна буде вже наступного тижня. Intel привезе тестовий зразок пристрою 2-в-1 на виставку Mobile World Congress. Поки що деталей про цей девайс немає, але в Intel розповідають, що він продемонструє переваги п’ятого покоління зв’язку за допомогою потокового відео. Деякі експерти вважають, що це може бути одночасна передача кількох потоків в роздільній здатності 4K.

Концепція «Завжди підключений ПК» передбачає комп’ютери, які мають дуже довгий час роботи від батареї, порівняно з наявними сьогодні моделями. Настільки довгим, що гаджети на базі чіпів Qualcomm ARM навіть спантеличили розробників з Microsoft, які вважали, що лічильник розряду акумулятора зламався. Окрім цього, такі девайси будуть завжди підключені до стільникової мережі та зможуть отримувати повідомлення навіть у  режимі сну, майже як смартфони. Сьогодні режим сну означає, що комп’ютер вимикає всі наявні технології зв’язку.

AMD – другий найбільший виробник процесорів x86 – також прагне закріпитися на ринку «завжди підключених ПК». Вендор не випускає власних стільникових модемів, тому він уклав угоду з Qualcomm на постачання модемів LTE Snapdragon для ноутбуків з процесорами AMD Ryzen. Експерти припускають, що, найімовірніше, у ноутбуках з процесорами AMD Ryzen використовуватимуть саме Snapdragon X16 LTE.