Аватари стали реальністю: роботами-офіціантами в японському кафе керують інваліди з дому

організатори сподіваються до 2020 року запустити заклад, який працюватиме постійно та який запропонує аватарів для інвалідів.

У фільмі «Аватар» головний герой був інвалідом на візку, але він зміг знову рухатися завдяки тілу, яке він контролював віддалено. Щось схоже вчинили в японському ресторані Dawn ver.?. У ньому відвідувачів обслуговують роботи-офіціанти. Самими роботами керують паралізовані інваліди, які не можуть вийти з дому через свою травму.

Кафе використало п’ять роботів OriHime-D, які оснащені передатчиками аудіо та відео. Керування відбувається віддалено по інтернету. Авторами виступили фахівці Nippon Foundation, ANA Holdings Inc. та Ory Lab Inc.

Ідея кафе в тому, щоб допомогти паралізованим людям, які застрягли вдома. Заклад харчування пропонує неповний робочий день та мінімальну заробітну платню. Однак головним мотивом має бути можливість для паралізованих знову опинитися в соціумі та чимось розбавити свої дні.

Нинішня версія кафе тимчасова, і воно зачиняється вже цього тижня. Однак організатори сподіваються до 2020 року запустити заклад, який працюватиме постійно та який запропонує аватарів для інвалідів.