П’ятниця, 1 Березня, 2024

Німеччина першою в світі дозволила самокеровані авто на дорогах – Mercedes-Benz отримав перший у світі майже автопілот

Хоча Tesla уже кілька років пропонує автопілот в автомобілі, але ця опція доступна не зовсім законно. А ось власники нових автомобілів Mercedes-Benz зможуть легально дивитися фільми та грати в ігри. Автопілот цього виробника першим в світі отримав сертифікацію для публічних доріг на швидкості до 60 км/год.

Система Mercedes-Benz стала першою у світі офіційно дозволеною системою самостійного водіння “рівня 3”. Це умовно автоматичний автопілот. Усього є п’ять рівнів автоматизованих систем управління і лише автопілот п’ятого рівня зможе повністю замінити людину, інші потребуватимуть допомоги живого водія у певних ситуаціях. Чим вище рівень автопілоту, тим менше таких ситуацій, в яких повинен втручатися живий водій.

Розробка Mercedes-Benz називається Drive Pilot і дебютує в наступному році в нових седанах S-класу і EQS. З нею водії зможуть відкинутися на спинку і відволікатися на свої справи у потоці, що рухається зі швидкістю до 60 км/год. Активувати систему можна лише на певних ділянках шосе.

У минулому Mercedes-Benz пропонував різні системи допомоги водієві, що поєднують адаптивний круїз-контроль (який регулює швидкість автомобіля) і допомогу в утриманні смуги руху (яка відстежує маркери смуги руху і використовує рульове управління автомобіля, щоб центрувати його між ними), але це були тільки системи “рівня 2”, як визначено SAE International. Це означає, що, хоча автомобіль може прискорюватися, гальмувати і управляти самостійно, для підтримки ситуаційної обізнаності все ще потрібен водій-людина.

Нова система – це справжнє автоматизоване водіння, а не допомога водієві. Він використовує комбінацію радара, камер, лідару, мікрофонів (для виявлення аварійних транспортних засобів) і датчика вологості, а також високоточну супутникову навігацію автомобіля, щоб визначати місце розташування автомобіля на карті високої чіткості.

При включенні Drive Pilot бере на себе управління. Система може справлятися з непередбаченими дорожніми ситуаціями і при необхідності приймати обхідні заходи. Водії дійсно можуть переключити свої думки – і свої очі – на щось інше, на відміну від (все ще 2-го рівня) супер-круїзної системи від General Motors.

Федеральне управління автомобільного транспорту Німеччини переконалося в безпеці системи і видало Mercedes-Benz дозвіл на розгортання Drive Pilot в першій половині 2022 року. Схвалення Німеччини відкриває шлях для аналогічного схвалення в решті частини Європейського Союзу, а також в Кореї, Японії, Австралії та Великобританії.

Автомобілі Tesla є, мабуть, найвідомішими автівками, які рекламують свій автопілот. Однак при цьому часто дрібним шрифтом повідомляється, що автопілот не є автономним і потребує постійної уваги водія.

На офіційному сайті Tesla він описується фразою: «Current Autopilot features require active driver supervision and do not make the vehicle autonomous».

Реклама Tesla стверджує, що автомобілю пересуватися в автономному режимі, повертати на перехрестях, і розв’язках, змінювати смугу руху, паркуватися і виїжджати з гаража.

Однак уже сталося багато ДТП з вини автопілоту Tesla. Навіть при зйомці реклами автопілоту автомобіль Tesla на автопілоті потрапив в аварію.

Володарі Tesla ще в 2017 році зрозуміли, що вони є бета-тестерами автопілоту для Tesla і подали позов, щоб компанія припинила таку практику. А в 2021 році дорожня адміністрація США почала розслідування автопілоту в Tesla.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися