П’ятниця, 14 Червня, 2024

Wi-Fi навчили бачити крізь стіни

Узявши за основу звичайний WiFi-передавач, фахівці Массачусетського технологічного інституту змінили його роботу таким чином, щоб бачити людей крізь стіни. Отриманий пристрій не просто дозволяє визначати контури людських тіл – з ним можна оцінювати їхній зріст, вагу, частоту дихання й пульсу.

Розробники відзначають, що на створення приладу їх надихнули прилади «рентгенівського зору» з коміксів. Почавши займатися дослідженням можливостей реалізації такого пристрою у 2013 році, вони незабаром знайшли алгоритм аналізу радіосигналу, який надходить на WiFi-приймач.

У результаті фахівці навчилися визначати, чи рухається людина за стіною. Точність пристрою вражає: за рухом руки навіть можна визначити, що людина за стіною пише на аркуші паперу.

При цьому технологія досить проста, і для реалізації її не потрібно значних вкладень. Після модифікації WiFi-передавач бомбардує стіну, і частина хвиль, які він посилає, відбивається від людей і предметів, розташованих за нею. Розпізнавання здійснюється алгоритмом, навченим визначати форму тіл і частин тіл людей. При цьому програма оцінює відразу кілька «кадрів», що дозволяє швидше виявити все необхідне.

Автори технології Фадель Адиб та Діна Катабі відзначають, що розробкою зацікавляться не тільки правоохоронні органи та служби безпеки. Розробка дозволить замінити Kinect та інші подібні сенсори, які бачать «у глибину».

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися