Автомобілі стикнулися із відомою у смартфонах проблемою: забуті акаунти та дані

Експерти говорять, що ситуація стає загрозливою, якщо покупець вживаного автомобіля є далекою від технологій людиною. Він може не знати, що його автомобіль має мобільний додаток, в якому може залишитися обліковий запис попереднього власника.

Досить часто, купуючи вживаний телефон, планшет, жорсткий диск чи інший гаджет, можна отримати не лише сам пристрій, а й купу цікавих фото, відео та іншого контенту від попереднього власника. Оскільки сучасний автомобіль – це буквально смартфон на колесах, попередній власник може не видалити свій акаунт з автівки і зберегти доступ до деяких її функцій після продажу.

Журналісти The Register звернулися за коментарями до найбільших виробників автомобілів, і в BMW, Mercedes-Benz, Nissan та Jaguar Land Rover підтвердили існування подібної проблеми.

«Я не втратив можливість відкривати та закривати свій попередній автомобіль, моргати фарами, вмикати вентиляцію, дивитися, де машина припаркована, – говорить Говард Б., один із власників сучасного авто BMW після його продажу. – Автодилери повинні переконатися, що зданий у трейд-ін автомобіль зареєстрований на їхній корпоративний акаунт та не належить приватному акаунту попереднього власника».

За словами Говарда, він ще півроку після продажу своєї машини міг контролювати її зі свого облікового запису. Коли він звернувся з питанням до місцевого автодилера щодо системи BMW Connected, йому відповіли, що ця тема не цікава.

Експерти говорять, що ситуація стає загрозливою, якщо покупець вживаного автомобіля є далекою від технологій людиною. Він може не знати, що його автомобіль має мобільний додаток, в якому може залишитися обліковий запис попереднього власника.

На запит журналістів The Register у BMW пояснили, що власник перед продажем свого під’єднаного до інтернету автомобіля повинен сам від’єднати його від акаунту. Також новий власник може стерти старого власника, ввівши свій обліковий запис.

Однак не всі марки автомобілів дозволяють легко змінити акаунти. Покупці Jaguar Land Rover повинні звернутися до свого автодилера. Дзвінок до офіційного дилера також потрібно буде зробити покупцям Mercedes-Benz на вторинному ринку.

«Автомобіль залишатиметься доступним попередньому власнику до того моменту, поки він не видалить свій обліковий запис Mercedes me. Попередній власник машини погодився з умовами використання, разом з використанням сервісів, які він видалить з автомобіля при її продажу, – офіційно коментують у Mercedes. – Оскільки в Mercedes-Benz не завжди знають, про те, що автомобіль продають, він не може проактивно вимкнути реєстрацію наявного акаунту Mercedes me. Новий власник має можливість відвідати офіційного дилера Mercedes-Benz, де йому видалять попередній обліковий запис та зареєструють його власний».

За матеріалами: The Register