Смартфон на колесах

Цього року стало на одну електронну виставку більше, адже представлені на детройтському автосалоні 2015, який проходить цими днями, автомобілі концентруються вже не лише на кількості «конячок» під капотом. Найбільші автовиробники активно перетворюють машини на такі собі смартфони на колесах. Потужніші та мультимедійні бортові комп’ютери автомобілям потрібні, щоб привабити молоде покоління, яке хоче не просто доїхати з точки А в точку Б, а зробити це весело та цікаво.

За даними аналітиків, молоде покоління сьогодні їздить за кермом автомобіля приблизно на 23% менше. «Якщо ви подивитеся на уподобання молоді, ви побачите, що їх мало хвилює навігаційна система, – каже керівник автомобільного підрозділу консультаційного агентства KMPG Гарі Сілберг. – Вони переважно зацікавлені в можливості відправляти повідомлення та спілкуватися з друзями».

Представники автомобільної галузі пояснюють цю тенденцію значно простіше. «Автомобіль майбутнього – це смартфон на колесах», – каже директор Mercedes Дытер Зетше.

Старе проти нового

Сьогодні вихід в інтернет підтримують лише 10% автомобілів, але вже до 2020 року, за прогнозами аналітиків, їхня кількість становитиме 90%. І головне питання полягає в тому, хто буде займатися випуском програмного забезпечення для машин – самі автовиробники чи технологічні компанії, такі як Apple та Goolge. Останні вже активно освоюють машини та намагаються вбудувати свої розробки в авто, однак автовиробники не квапляться пускати когось на своє поле.

«Сьогодні відбувається велика битва між технологічними гігантами та автовиробниками, – говорить дослідник з Массачусетського технологічного інституту Браян Реймс. – Питання в тому, чи можна буде через п’ять років піти до автосалону та обрати інтерфейс автомобіля серед розробок Apple, Android чи використати традиційний від автовиробника».

Виробники придивляються

Більшість представлених на детройтському автосалоні новинок сьогодні надають такий вибір. Автомобільні бренди поки відкриті та придивляються до подій у Кремнієвій долині – у Ford, наприклад, навіть хочуть відкрити офіс у Пало Альто, щоб бути ближче до штаб-квартир технологічних гігантів та в курсі місцевих подій.

«Я думаю, що є багато зацікавлених сторін у контролі над тим, що називають «четвертим екраном» – екраном усередині автомобіля, – каже виконавчий директор Ford Марк Філдс. – Ми бачимо багато конкурентів, і ще багатьох не знаємо, а ще є ті, які навіть не з’явилися, проте які також захочуть заробляти на автоіндустрії».

Виконавчий директор підрозділу під’єднаних машин Ford Дон Батлер поряд з прототипом автомобільної розважальної системи на детройтському автосалоні 2015

Поки що стратегія Ford полягає в тому, щоб розробляти власне програмне забезпечення, але зробити його сумісним з пропозиціями сторонніх компаній. Одне з таких рішень – система Sync 3, яку можна оновлювати бездротовим способом та яка сумісна з програмами від Spotify та AccuWeather.

Надшвидкі зміни

Одна з проблем, яка стоїть перед автовиробниками, – це надшвидкий темп розвитку електронної індустрії порівняно з терміном використання машин.

«Користувачі згодні оновлювати свої смартфони щороку, але автомобілі повинні працювати близько 10 років, – говорить Реймс. – Ніхто не буде мати через 20 років iPhone 6».

Щоб автомобілі були сумісними з розробками сторонніх компаній, автовиробникам потрібно передбачити тенденції на найближчі 5-20 років, однак для цього у них замало даних. На відміну від Apple та Google, які точно знають встановлені програми на своїх смартфонах чи пошукові звички користувачів, автовиробники не мають інструментів, щоб дізнатися бажання своїх покупців. Скільки з них хочуть читати Facebook на ходу або якими ресурсами воліють користуватися на червоному сигналі світлофора – ці дані залишаються загадкою.

Однак експерти передбачають, що дізнаватися подібну інформацію не обов’язково: поява машин з автопілотом зніме будь-які питання. «Ми на початку дивовижної ери, в якій автомобілі зміняться радикальним чином, – зазначає старший партнер інвестиційного агентства Guggenheim Partners Джон Касеса. – Усі ми зараз намагаємося зрозуміти, скільки часу для цього знадобиться».

За матеріалами: BBC

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я