Рецензія: Хижак (2018). Predator вже не той

Що то за розмита пляма побігла? Ба, так це ж наш хижак крадеться нечутною ходою

У 1987 році Арнольд Шварценеггер і Ко показали світу таємничий і захопливий всесвіт Хижака. А от серія фільмів, знятих за мотивами, була не те щоб зовсім невдалою, але до рівня оригіналу не дотягувала. Який би режисер не брався за роботу, взяти планку ніхто не зміг. І кількість хижаків намагались збільшити, і на землю їх відправляли, і до всесвіту Чужих примазували – все марно. Найбільш вдалим сіквелом, з моєї точки зору, є фільм Хижаки 2010 року.

І ось всесвіт вирішили перезапустити. Звичайна справа в кіноіндустрії кожні 20-30 років запускати франшизу заново, з поліпшеними спецефектами та відповідно до смаків поточного покоління глядачів.

Режисер фільму Шейн Блек у далекому 87-му грав другорядну роль в оригінальному Хижаку. Я очікував, що він вдихне нове життя в картину і при цьому зможе відтворити атмосферу того самого фільму. Але щось пішло не так.

Зав’язка картини чимось нагадує оригінальний сюжет. Корабель прибульця потрапляє на землю і стикається із загоном спецназу, для якого все закінчується плачевно. Тут ми знайомимося з головним героєм картини – снайпером Куїном МакКенною – єдиним, хто вижив після зустрічі з хижаком.

Але після гарної зав’язки Шейна понесло в бік банальних кліше і плоских жартів. У результаті ось вам стандартний рецепт бойовика:

– Вводимо в сюжет жінку-вчену. Вона, безумовно, повинна бути не тільки розумна, але й красива. Мати бойовий характер і розкішне волосся, яке залишається чистим, куди б героїню не засунув сценарист.

– Протиставляємо протагоністу секретну організацію з боротьби з прибульцями. На чолі її повинен стояти харизматичний і жорстокий лідер, який не зважає на жертви заради високої мети.

– Даємо герою в підтримку команду крутих, але кумедних бійців, у яких поїхав дах.

– Що б ще такого додати? О, зробимо хижака триметровим, зрозуміло, додамо купу трупів з масовки і приправимо це діло щільним шаром чорного гумору.

Пам’ятаєте, як нагніталась атмосфера в оригінальному Хижакові, під час заглиблення командос у джунглі? Залякана дівчина приречено зиркає на всі боки, члени загону по одному піддаються стресу, гнітюча тиша змінюється ураганною стріляниною… панічною біганиною… смертю. У тому фільмі навіть Шварценеггер «зіграв обличчям» і видавив із себе пару потужних емоцій, що метру зовсім не властиво.

На жаль, у новій картині нічого цього немає. До 2018-го року прибульці трохи отупіли, рідко маскуються, а навіть якщо і роблять це, то їх все одно видно на фоні вогню, неба та практично на будь-якому фоні. Ой, що то за розмита пляма побігла? Ба, так це ж наш хижак крадеться нечутною ходою.

Навіть поява нового виду хижака не рятує становище. Задумка гарна, але реалізація вкрай погана. У підсумку герої носяться локаціями, перериваючись на банальні діалоги, намагаючись завалити корабель прибульців з карабінів, жартують жарти… але камон! це ж не комедія!

Ні, кіно в цілому непогане. І якби фільм називався, скажімо, «Хижак 3», то можна було б пробачити режисеру весь той букет вільностей, яким просякнутий фільм. Але із завданням перезапуску всесвіту Хижака Шейн Блек не впорався.

У послужному списку Блека є відмінні сценарії та хороші режисерські роботи: серія «Смертельна зброя», «Останній бойскаут», «Круті чуваки» (2016). У кожної з цих картин є своя яскрава харизма і відчувається гумор творця. Містер Блек зробив те, що він вміє робити добре, – зняв бойовик з дотепними персонажами і яскравими трюками. Але у всесвіті Хижака все це виглядає як мінімум безглуздо.

Тож не чекайте багато від цього фільму. Бойовик, як бойовик, нічого особливого.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Что бы вы не говорили фильм реально прикольный.Особенно за юмор особенный респект.Я на все ? за новую подачу.

  2. Фильм говно полное, рядом не стоит с первой частью да и остальными..Действия героев нелогичны, диалоги тупы, а для мотивировки главного героя хоть что то делать, его малого похищают то пришельцы, то военные.. Непонятно зачем 7 здоровым лбам ходить за главным героем и решать его личные проблемы..а, они же психи.. ) непонятно также почему психопаты и убийцы становятся паиньками и благородными рыцарями при виде жены главного героя и бабы-ботанички из исследовательского центра. Да и главного героя могли бы найти похаризматичнее, то взяли то ли, млять отставного полицейского из “Нарко”, то ли Маколея Калкина..Короче, разочарование полное, а не фильм

Comments are closed.