Субота, 24 Лютого, 2024

Автопілот для машин стає далекобійником

Група колишніх співробітників компаній Google, Apple і Tesla створила стартап Otto для розвитку автоматичного управління вантажівками. Їхнє рішення буквально витіснить далекобійників з-за керма. Адже компанія пропонує не будувати безпілотні вантажівки з нуля, а переоснащувати наявні. За розрахунками Otto, це обійдеться набагато дешевше.

У компанії, що базується в Сан-Франциско, на даний час працює близько 40 співробітників. Серед них – Ентоні Левандовскі, який свого часу побудував перший безпілотний автомобіль Google. Підприємці фінансують розробку таких комплектів для багатотоннажних автомобілів з власної кишені. Вони сподіваються, що автономні вантажні автомобілі увійдуть у широкий ужиток раніше, ніж легкові.

При нинішньому рівні розвитку безпілотної технології, як вважають підприємці, вона досить скоро дозволить управляти вантажівками на американських автомагістралях, але для локальних доріг і міських вулиць її можливості поки недостатні. У населених пунктах водієві доведеться брати керування машиною на себе.

Поки невідомо, коли перші безпілотні вантажівки зможуть вийти на дороги і скільки вони будуть коштувати. Однак в Otto впевнені, що переоснащення великовантажної машини обійдеться в багато разів дешевше, ніж виготовлення її з нуля.

У комплект для переоснащення вантажівки увійдуть камери, радар, лідар (лазерний радар для збору інформації про віддалених об’єктах). Ця апаратура дозволить автомобілю тримати дистанцію, рухатися в одному ряду, зберігати задану швидкість і при необхідності гальмувати або зупинятися. Точні можливості системи поки невідомі, але експерти кажуть, що автономні машини навряд чи скоро зможуть самостійно змінювати ряд.

Перспектива появи на дорогах безпілотних фур уже не виглядає фантастикою. Daimler раніше тестував автономну вантажівку Mercedes-Benz на автобанах Німеччини, а також отримав першу ліцензію на безпілотну машину в штаті Невада. У Європі також успішно пройшли випробування колон напівавтономних вантажівок: водій головної машини ставив маршрут і швидкість, а безпілотні машини шести різних виробників успішно йшли за ним в автоматичному режимі на великі відстані.

Одна із цілей, які ставить перед собою Otto, – скоротити кількість дорожньо-транспортних пригод за участю водіїв, які втомилися після довгого трудового дня. За даними Національної академії наук, техніки і медицини США, у країні за участю вантажівок і автобусів щорічно відбувається 4 тисячі аварій з людськими жертвами. Від 10% до 20% таких аварій пов’язуються з утомою водіїв.

Otto шукає 1000 далекобійників-добровольців, які погодяться розмістити в себе в кабіні безпілотну апаратуру для її тонкого налаштування.

В інтерв’ю сайту BackChannel один із засновників Otto Лайор Рон, який у минулому керував розробками Google Maps, повідомив, що компанія вже провела кілька випробувань переоснащення вантажівки Volvo. «Ми поїздили по дорогах в Каліфорнії і за її межами для тестування сенсорів. При цьому ми їздили з водієм для страхування, але він сидів на задньому сидінні, а машина їхала сама. Кілька миль ми проїхали і зовсім без водія», – розповів він.

Амбіції Otto цим не обмежуються, зауважив Рон. «Ми хочемо довести технологію до такого стану, при якому водій зможе поспати або відпочити в кабіні, а система в цей час буде безпечно керувати машиною сама від виїзду на автостраду до з’їзду», – сказав підприємець.

За матеріалами: BBC

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися