Неділя, 14 Квітня, 2024

Штучний інтелект Google вчиться на художника та музиканта

Штучний інтелект

У Google почали працювати над наступною сферою застосування нейромереж. Останні дозволили програмам навчатися, і тому такий софт називають «штучним інтелектом». За оцінками експертів, його розвиток знаходиться на рівні 4-річної дитини, але це не завадило йому прочитати тисячі художніх романів. А тепер «штучний інтелект» Google зайнявся малюванням картин та написанням музики.

Проект, який перетворить програму на митця, називається Magenta, і його створили в групі штучного інтелекту Google Brain AI. Вона також займається продуктами Google Translate, Photos та Inbox.

Щоб навчити машину писати музику та картини, фахівці Google хочуть використати програму Tensortflow. Це бібліотека з відкритим вихідним кодом для машинного навчання. Google вже використовує її для розпізнавання мови у своєму додатку Google, функції «розумні відповіді» в пошті та пошуку в Google Photos.

«Штучний інтелект» Google вже добре малює зображення. Для цього компанія тренує свою нейронну мережу, показуючи їй мільйони картинок та змінюючи налаштування так, щоб отримувати бажаний результат. Проект Magenta робитиме те ж саме, але для музики. Розробники кажуть, що фінальні роботи можна буде подивитися чи послухати через відповідну програму.

Офіційно проект Magenta стартує за кілька тижнів – 1 червня. Але Google вже показала, що можна очікувати на фестивалі музики та технології Moogfest у Північній Кароліні. Нейронна мережа взяла п’ять запропонованих нот і створила на їхній основі значно довшу мелодію.

«Є кілька речей, які заохотили мене почати Magenta. Одна з них – неймовірний прогрес у машинному навчанні та кретивності, – сказав один із дослідників проекту Дуглас Ек під час презентації. – Я хотів дещо зняти з цього покрови таємності».

Окрім створення нових мистецьких шедеврів, робота Magenta має суто прикладне значення. Алгоритми можуть допомогти розібратися, чому той чи інший зразок музики або художньої картини є цікавішим за інші.

Над розробкою «штучного інтелекту» сьогодні працюють майже всі технологічні компанії. Microsoft, наприклад, навчає свої нейромережі розпізнавати фотографії так, як це роблять люди, а також робити до них підписи-розповіді. Дослідники кажуть, що таке візуальне оповідання буде корисним при обміні знімками в соцмережах. Така система швидко створить коротку розповідь про серію фотографій з події. Вона також може бути корисною для людей із вадами зору. Проект поки знаходиться на ранній стадії, і дослідники кажуть, що над ним треба ще багато працювати. Однак, за їхніми словами, це ще один прорив у практичному використанні машинного навчання.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися