Автопілот для шосе: скоро для кожного

У Google, який розробляє автомобілі з автономним управлінням, з’явився новий конкурент, який обіцяє оснастити автопілотом будь-яке авто. При цьому каліфорнійський стартап Cruise Automation заявив, що готовий випустити комплект для апгрейда автомобіля значно дешевше, ніж у Google: всього за $10 000. Правда, при цьому передати управління машині можна буде не всюди: продукт RP-1 позиціонується як «автопілот для шосе».

З учорашнього дня компанія почала приймати замовлення на 50 комплектів RP-1, обіцяючи встановити їх в 2015 році. Скористатися  цією можливістю поки що можуть тільки власники Audi A4 та S4 від 2012 року випуску, однак розробники кажуть, що цей список буде розширюватися.

Користування такою системою буде дуже простим. Водій повинен вивести машину на трасу, вибрати смугу для руху та потім натиснути кнопку, і автомобіль поїде далі самостійно. Для цього RP-1 керує педалями газу та гальма, а також рульовим колесом.

Правда, вивести машину на будь-яке шосе, натиснути кнопку та після чого читати газету за рулем не вийде: автопілот працює тільки на знайомій дорозі, де він раніше хоча б раз проїхав у «ручному» режимі. Однак з часом ця вимога може перестати бути актуальною, оскільки розробники планують налаштувати обмін картами доріг між автомобілями. До речі, автомобільні роботи Google теж здатні їздити тільки на знайомих дорогах.

Повернути ручний режим управління у системі RP-1 досить просто: водію достатньо натиснути на педаль газу або взятися за кермо. Зараз триває тестування RP-1 на дорогах Каліфорнії і розробники говорять, що це вимагає ще 6-9 місяців тестування, після чого вони запустять масові продажі.