Автори популярних Linux-дистрибутивів протестують проти Google

Технічний директор Google Йохен Айзінгер розповів, що відключення доступу сторонніх браузерів на двигуні Chromim не матиме вийнятків

Популярні операційні системи Arch Linux, Debian, Fedora, openSUSE і Slackware можуть скоро втратити підтримку розробленого Google двигуна Chromium. Таке рішення автори цих Linux-дистрибутивів планують прийняти у відповідь на запроваджені Google нові правила роботи з його фірмовими інтерфейсами.

Нові правила Google почнуть діяти у березні і тоді користувачі багатьох браузерів на базі Chromium втратять низку можливостей. Цей двигун використовує багато браузерів, включаючи Microsoft Edge, Opera, Brave. Серед функцій, які вони можуть втратити – синхронізація закладок, перевірка орфографії, переклад текстів та кілька інших.

Технічний директор Google Йохен Айзінгер розповів, що відключення доступу сторонніх браузерів на двигуні Chromim не матиме вийнятків.

Першим на нові обмеження відреагував розробник Arch Linux, який відповідає за інтеграцію Chromium в цю ОС. Він заявив про готовність відмовитися від подальшої підтримки цього двигуна.

Відповідальний за Chromium у дистрибутиві Fedora Том Коллоуей вже виніс ідею припинення підтримки цього двигуна на обговорення. У своєму Twitter програміст написав, що Google сама надала доступ до своїх інтерфейсів ще в 2013 році. «Вони не закривають дірку в безпеці, вони просто вимагають, щоб всі використовували Chrome», – прокоментував він рішення Google.

Відмову від Chromium підтримує його колега Ерік Гамелерс, який відповідає за в дистрибутив Slackware. Він написав, що не бачить сенс продовжувати підтримку платформи, якщо Google не скасує своє рішення. Айзінгер на це відповів, що Google не має наміру відмовлятися від своїх планів.

Підтримка Chromium може зупинитися і в Debian Linux, а також в openSUSE. Їхні розробники ще раніше розглядали таку ідею, оскільки у них не вистачало часу на підтримку цього двигуна.

Частка Google Chrome, за даними StatCounter, складає 65,54%. Конкуренти мають в десятки разів меншу популярність: Apple Safari (8,63%), Opera (5,53%), Mozilla Firefox (3,82%), Microsoft EdgeHTML з часткою 1,27%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я