Вівторок, 21 Травня, 2024

У Китаї проти бабусь почали використовувати пульти дистанційного керування

Жителям китайських міст не подобається нове масове заняття місцевих пенсіонерів. Бабусі збираються натовпом на площах та танцюють під гучну музику, яка дратує жителів будинків поруч. Тому вони почали боротися з бабусями за допомогою пультів дистанційного керування.

Пенсіонери для своїх танців використовують портативні колонки. Жителі почали використовувати універсальний інфрачервоний пульт дистанційного керування, який отримав назву “чарівний пристрій для боротьби з танцями на площі”. Цим пультом мешканці змушують замовкнути галасливі танцювальні трупи, які захопили громадські площі, парки та житлові квартали по всьому Китаю.

Так звані танці на площі в останні десятиліття стали надзвичайно популярним проведенням часу для зростаючого літнього населення Китаю. Вони надають пенсіонерам, в основному жінкам, можливість одночасно займатися спортом і заводити друзів.

Але в умовах нестачі громадських місць в міських районах Китаю гучна музика стала серйозною перешкодою для інших жителів і призвела до запеклих суперечок.

У 2013 році хтось у центральному місті Ухань вилив фекалії на групу танцюючих жінок. А в 2016 році чоловік в південному місті Гуйлінь, розлючений шумом, вистрілив з пневматичного пістолета в гучномовець танцювальної групи і випадково потрапив жінці в стегно.

Продавці нового відлякувача для танців на площі рекламують простіший спосіб зупинити шум. Пристрій ціною від 15 до 40 доларів, за словами продавців, здатний відключати більшість динаміків, керованих інфрачервоними сигналами.

Щоб зупинити музику, користувачам пропонується встати поруч з гучномовцем, на який вони хочуть націлитися, направити пристрій на панель управління і утримувати кнопку протягом 15 секунд.

Хан Лей, 19-річний бізнесмен з центральної провінції Хенань, розповідає, що за допомогою цього пристрою він успішно відбив більшість танцювальних груп у своєму районі. У березні він купив пристрій і почав ходити, відключаючи гучномовці після 9 години вечора.

Хан каже, що одного разу вночі він зупинив 36 танцювальних груп. Танцюристи виглядали збентеженими, коли їхня музика різко обірвалася.

Побачивши потенційний попит на цей пристрій, Хан сам почав ним торгувати. За останні чотири місяці він продав понад 20 000 пристроїв.

На Таобао аналогічні товари отримали сотні відгуків, і покупці кажуть, що вони змусили замовкнути танцювальні трупи, які турбували їх протягом тривалого часу.

За повідомленнями китайських ЗМІ, місцева влада намагалася змусити танцюристів надіти навушники Bluetooth. Але деякі учасники заявили, що це не так весело, як танцювати разом з гучномовцем.

За матеріалами: Vice

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися