П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Бажаючи привабити Apple, у Qualcomm знизили ціну ліцензій на 5G

Аналітики прогнозували, що середня вартість смартфонів з 5G буде на рівні $500, і ця висока ціна пояснюватиметься, зокрема, необхідністю виплат роялті на користь Qualcomm. Але нещодавно з’явилися чутки, що Apple планує змінити Qualcomm на іншого постачальника модемів. Щоб не втратити такого великого замовника, розробник мобільних чіпів вирішив знизити свої апетити на продажі ліцензій на свої технології 5G.За попередньою інформацією нова модель ліцензування зі зниженою вартістю на продукти 5G націлена на всіх виробників. Але експерти вважають, що головною ціллю є Apple, яка подала на кілька судових позовів щодо виплат роялті та існуючої у Qualcomm системи патентування.

За попередньою інформацією, нова модель ліцензування зі зниженою вартістю на продукти 5G націлена на всіх виробників. Але експерти вважають, що головною ціллю є Apple, яка подала на кілька судових позовів щодо виплат роялті та наявної у Qualcomm системи патентування.

Виробники смартфонів отримають на вибір дві опції ліцензування. Вони можуть отримати дозвіл на використання всього набору патентів Qualcomm за 5% ціни кожного гаджета. Також можна буде обмежитися ліцензуванням лише необхідних патентів, оплачуючи 3,25% від вартості однієї трубки. «Ми не знизили відсоткову ставку. Ми додаємо більше технологій та інтелектуальної власності у пропозицію без збільшення вартості», – говорить віце-президент Qualcomm Алекс Роджерс.

Qualcomm, яка є головним розробником мобільних чіпів, змушують зменшувати свої апетити. У 2015 році компанія уклала мирну угоду про зниження цін на ліцензії з китайським телеком-регулятором. Це дало можливість понад 100 виробникам телефонів з Китаю платити 3,25%, щоб отримати ліцензії Qualcomm на 3G та 4G.

Минулого тижня Qualcomm також зробила приємний сюрприз індустрії, заявивши, що оцінюватиме роялті на базі перших $400 від вартості телефона. Раніше ця сума складала $500. У Qualcomm називають такий крок дружнім жестом у бік телеком-регуляторів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися