Базові станції мобільного зв’язку будуть передбачати погоду

Ізраїльські науковці розробили метод, який дозволяє їм використовувати антени мереж мобільного зв’язку в ролі надточного метеорологічного обладнання для передбачення дощу, снігу та туману. Цей спосіб дозволить створити точну погодну мапу сучасних міст і регіонів з щільним покриттям.

Новий метод метеорологічних вимірювань створила професор Університету Тель-Авіва Хагіт Мессер. Для цього вона залучила круглі антени передавачів на базових станціях мобільного зв’язку. Вони працюють на високих частотах та використовуються для зв’язку з іншими елементами інфраструктури у тих випадках, коли неможливо прокласти кабель.

Схема роботи базових станцій мобільної мережі

Робочий діапазон мобільних телефонів – це приблизно 2 ГГц та менше, тому вони не зазнають впливу погодних умов. А ось антени для зв’язку з інфраструктурою використовують діапазон 10-40 ГГц, і такі радіохвилі гасяться дощем, туманом та снігом.

Вплив опадів на радіорелейний зв’язок базових станцій

Для інженерів мобільного оператора це проблема, оскільки зв’язок потрібно підтримувати постійно та незалежно від погоди. Проте знання того, наскільки сильно спадає сигнал, дає науковцям можливість точно розрахувати силу опадів. Зібрані точні дані потім можна використовувати для уточнення моделей прогнозу погоди. При цьому залежно від щільності покриття стільникового зв’язку можна навіть вимірювати точну температуру опадів у різних районах.