Нанопікселі відкрили дисплеї нового типу

Екрани зможуть отримати ще якісніше зображення завдяки розробці вчених Оксфорда. Вони створили нанопікселі шириною декілька сотень нанометрів, що значно менше пікселів у сучасних дисплеях. Завдяки цьому екрани нового покоління зможуть показувати надчітку картинку в носимих пристроях та штучних сітківках, а також бути гнучкими.

Нову технологію створення пікселів нанорозміру дослідники відкрили випадково під час вивчення властивостей наноматеріалів при подачі струму. Під час чергового експерименту вони створили крихітний бутерброд з матеріалу, який може змінювати свій фазовий стан та прозорих електродів. Завдяки цьому подібний піксель може при подачі на нього струму змінювати свій колір та створювати мініатюрні надчіткі зображення. Ось ці, наприклад, менші за людську волосину:

Навіть при значному збільшенні нанопікселі дозволяють отримувати якісне зображення

Товщина такого дисплею нового покоління не перевищує 200 нанометрів, тому він виглядає, як тонка плівка. Розробники кажуть, що її можна вбудовувати в окуляри та вітрове скло автомобілів. А завдяки тому, що статичне зображення не потрібно оновлювати, як у звичних ЖК-моніторах, новинка обіцяє мале енергоспоживання. Окрім цього, завдяки високій щільності пікселів медики можуть на її основі створити штучну сітківку, яка буде мати наближену до сітківки ока роздільну здатність.