Бездротова зарядка Qi догнала дроти

Багато компаній усерйоз взялися за поширення бездротової зарядки в мобільних гаджетах, а Samsung навіть насміхається над iPhone через відсутність у ньому такої технології:

Однак найпоширеніший стандарт підзарядки без дротів Qi має також серйозний недолік – низьку швидкість зарядки. Але нова специфікація стандарту виправляє цю проблему.

Представники Wireless Power Consortium (WPC), які займаються розробкою стандарту Qi, оголосили про наступну версію технології, яка дозволяє бездротовому способу зарядки змагатися у швидкості не тільки з класичними потужними адаптерами на 2 А, але також з технологіями швидкого заряджання, які стрімко набирають популярність в останні роки.

Нове покоління дозволяє передавати 15 Вт потужності. «Кілька виробників уже пропонують дротову швидкісну зарядку для своїх пристроїв, забезпечуючи 60% заряду всього за 30 хвилин, – кажуть розробники. – Остання специфікація Qi дозволяє їм поширити таку ж швидкість і на бездротову зарядку». Як сильно така швидкість позначиться на нагріві пристроїв під час заряджання, в консорціумі не уточнюють.

Оновлена специфікація вже доступна для всіх учасників, так що поява гаджетів з новою технологією вже незабаром. На жаль, WPC не уточнює, чи потрібно буде оновлювати лише джерело живлення, чи треба купувати ще й сумісний телефон.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я