Середа, 24 Липня, 2024

Більше половини європейців не проти замінити політиків на штучний інтелект

Глобальне дослідження показало, що в цілому люди не проти, якщо нові закони почне приймати штучний інтелект. Особливо заміну парламентарів підтримують у Китаї, а також не проти такого більше половини опитаних європейців. Однак є країни, більша частина жителів яких хочуть бачити законотворцями людей, а не алгоритми.

Дослідники Центру управляння змінами при університеті Instituto de Empresa опитали 2769 людей з 11 країн світу. Учасникам задавали питання, як вони ставляться щодо зменшення кількості національних парламентарів в їхній державі та передачі цих парламентських місць штучному інтелекту, який матиме доступ до їхніх даних.

Майже 51% європейців відповіли позитивно на таку пропозицію, попри чіткі та ясні обмеження у можливостях штучного інтелекту. Директор дослідження Оскар Джонссон каже, що це результат десятиліття зниження довіри до демократії як форми правління. Причинами називаються збільшення політичної поляризації, інформаційні пузирі та інформаційне розділення.

«У кожного складається враження, що політика погіршується і у цьому звинувачують політиків. Я думаю, що наше дослідження показує загальний дух часу», – каже Джонссон. За його словами, результати дослідження не дивують.

У європейському регіоні особливо підтримують заміну політиків на штучний інтелект в Іспанії, де таку ідею погодило 66% респондентів. Сильну підтримку така ідея також знаходить в Італії (59%), Естонії (56%). А ось у Великобританії 69% висловлюються проти, щоб закони творив штучний інтелект. Схожої думки дотримується більшість респондентів у Нідерландах (56%) та Німеччині (56%).

Підписуйтесь на наш Telegram.

За межами Європи найбільшу підтримку штучному інтелекту в політиці висловили в Китаї (75%). Тоді як 60% американців висловилися проти.

Молодь виявляється більш відкритою до ідеї, що нею буде правити програмний алгоритм. Майже 60% європейців віком 25-34 роки та 56% віком 34-44 роки підтримують таку ідею. А ось респонденти старше 55 років здебільшого проти такої ідеї.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися