П’ятниця, 12 Липня, 2024

Найбільший виробник дронів DJI погрожує заблокувати випущені ним апарати

Покупці дронів від компанії DJI можуть стикнутися з тим, що їхні девайси стануть дуже обмеженими. Виробник погрожує майже заблокувати гаджети, якщо їхні власники не поділяться деталями про себе. Від такого рішення можуть постраждати володарі дронів ціною від $1,5 до $3 тисяч.

Погроза DJI полягає в тому, що машини ціною до трьох тисяч доларів не зможуть літати на повну, а також відправляти відео та фото через вбудовану камеру. Це станеться, якщо до кінця наступного тижня власники не зареєструються на фірмовому сайті.

DJI

Ті, хто відмовляться виконати вимогу DJI, отримають обмеження дальності польотів до 50 метрів та на висоту не більше 30 метрів. Один з найпопулярніших дронів DJI Phantom Pro 4 ціною близько 1500 доларів дозволяє літати на відстань більше трьох кілометрів. Окрім цього машини перестануть надсилати по радіоканалу потокове відео та передавати фотографії.

Нову вимогу у компанії пояснюють хвилюванням про безпеку польотів та використання дронів. «DJI скоро запровадить новий процес активації для міжнародних споживачів. Цей новий крок почне працювати до кінця наступного тижня. Він забезпечить використання точної геолокаційної інформації та льотних можливостей дрона, які визначаються географічним розміщенням та профілем користувача, – написали DJI на своєму веб-сайті. – Всі існуючі обмеження польотів, такі як максимальна висота, залишаються незмінними».

Заходити на офіційний веб-сайт доведеться навіть тим, хто вже там зареєстрований. «Навіть якщо ви зареєструвалися при активації літального апарату при покупці, вам доведеться зайти знову при оновлення програми DJI GO або GO 4».

Державіаслужба України пропонує ввести реєстрацію всіх безпілотників масою понад 250 грамів. Це нововведення стане реальністю, якщо влада ухвалить «Концепцію регулювання напряму безпілотних повітряних суден». Саме її Державіаслужба пропонує для регулювання польотів дронів.

Чиновники авіаційної адміністрації пропонують розділити безпілотники на два види. Перший вид класифікуватиме дрони за максимальною злітною масою. Усього буде чотири вагових класи: нульовий – до 0,25 кг, перший – від 0,25 до 20 кг, другий – від 20 до 150 кг і третій – понад 150 кг.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися