Понеділок, 20 Травня, 2024

Біометрична ідентифікація в смартфоні – одна з причин залежності від нього

Експерти перерахували 10 змін, які ви можете зробити, щоб побороти залежність від смартфонів. Вони включають скорочення сповіщень, перехід на відтінки сірого та використання комп’ютера. Ще одна порада – вимкнути сканери відбитків пальців і обличчя, які розблокують пристрій.

Невеликі, але ефективні зміни можуть допомогти приборкати залежність від смартфонів і проблеми з психічним здоров’ям, такі як депресія, кажуть експерти з Університету Макгілла в Канаді.

В експериментах люди, які дотримувалися цієї стратегії, скорочували час роботи за екраном, відчували меншу залежність від телефону та покращували якість сну.

Серед 10 стратегій – зміна дисплея телефону на «відтінки сірого», щоб дисплей виглядав чорно-білим, і відключення розпізнавання обличчя як методу розблокування екрана.

Чорно-білий екран робить смартфони менш приємними у порівнянні з яскравими кольорами, які пропонуються додатками, такими як TikTok та Instagram.

Автори дослідження попереджають, що «проблемне використання смартфонів» – коли компульсивні моделі використання смартфонів заважають повсякденному функціонуванню – за останнє десятиліття зростало у всьому світі.

«Поєднання різних поведінкових стратегій може сформувати можливе та ефективне втручання для скорочення використання смартфонів», — кажуть вони в своїй статті, опублікованій в Міжнародному журналі психічного здоров’я та наркоманії.

10 дій, щоб стати незалежним від смартфона

Попередні дослідження показали, що всі перерахованих 10 кроків покращують якість життя, зменшуючи стрес, депресію та самотність, а також покращуючи якість сну.

  1. Зменшити кількість сповіщень. Вимкніть необов’язкові сповіщення (звуки, банери та вібрацію).
  2. Встановіть часові обмеження: увімкніть відстеження часу використання екрана та встановіть обмеження для певних програм.
  3. Тримайте телефон подалі під час сну. Тримайте телефон у беззвучному режимі (з вимкненою вібрацією) і поза досяжністю, коли лягаєте спати.
  4. Установіть на екрані відтінки сірого. Відтінки сірого можна ввімкнути для пристроїв Android та iPhone. Попереднє дослідження показало, що екран виглядає чорно-білим, що робить смартфони «менш приємними».
  5. Сховайте програми соціальних мереж: приховайте соціальні мережі та програми електронної пошти, такі як TikTok, Instagram та Gmail у папці на головному екрані (або навіть видаліть їх).
  6. Зробіть свій телефон менш доступним: тримайте телефон у беззвучному режимі (вібрацію вимкнено), екраном донизу, подалі від поля зору та поза досяжністю, якщо він не використовується протягом дня.
  7. Ускладніть розблокування телефону: вимкніть сканер відбитків пальців чи сканер обличчя для розблокування телефону і замість цього використовуйте пароль.
  8. Зменшіть яскравість: змініть налаштування дисплея, щоб зменшити яскравість телефону, і зробіть кольори більш теплими.
  9. Подружіться з комп’ютерами та виконуйте більше задач на них, ніж на телефоні.
  10. Залиште свій телефон вдома, коли ви можете, наприклад, коли ви отримуєте продукти або йдете в спортзал.

На початку цього року експерти з Університету Макгілла проаналізували глобальні дані про використання смартфонів від майже 34 000 учасників, щоб визначити, яка країна посіла найгірший рейтинг.

Вони виявили, що найвищі показники використання смартфонів були в Китаї, Саудівській Аравії та Малайзії, а найнижчі в Німеччині та Франції.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися