Dell почала випускати з переробленої електроніки ювелірні прикраси

майже $60 млн у вигляді золота та срібла щороку опиняється на звалищі.

У світі моди з’явився новий бренд, який добре відомий усім любителям гаджетів. Компанія Dell запустила лінійку прикрас, які приваблюють не лише дизайном. Ювелірні вироби мають незвичне походження – їх зробили із золота, яке видобули з непотрібної електроніки.Dell

За даними екологічної організації EPA, на переробку потрапляє лише 12,5% усіх електронних відходів. Це означає, що майже $60 млн у вигляді золота та срібла щороку опиняється на звалищі.

У Dell використали новий ефективніший процес переробки, тому компанія вирішила зробити дещо цікавіше, ніж просте складування матеріалів. Компанія виготовила обмежену лінійку прикрас у вигляді золотих каблучок, сережок та браслетів. Вони виготовлені з 14- та 18-каратного золота. Вартість таких аксесуарів коливається від $78 до $348.

Коли ми викидаємо гаджети, то з ними викидаємо і золото, паладій, олово, мідь та інші корисні матеріали в мікросхемах. Нехай їхній вміст у кожному телефоні мізерний, але в сумі це суттєві цифри. Щороку генерується близько 50 мільйонів кілограмів токсичних відходів електронного обладнання. За оцінками, кількість золота у світовому обсязі електронного лому становить від 11% щорічного видобутку – мільйони кілограмів золота у смітті.

У відповідь на цю ситуацію деякі виробники і продавці почали робити кроки в потрібному напрямку. Apple, Samsung, Best Buy і Amazon заохочують користувачів повертати свої старі пристрої в обмін на готівкові або подарункові карти. Наприклад, «здай старий iPhone 6 і отримай $145».

Але все ж однією з найбільших перешкод є технологія. Незначний вміст мінералів у типовому телефоні не окуповує величезних витрат на їхнє вилучення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я