Біткойни стали нормальними грошима

Суд Євросоюзу прийняв рішення прирівняти біткойни та інші віртуальні валюти до традиційних грошей. У документі говориться, що тепер операції з обміну традиційних валют на біткойни та інші криптовалюти не оподатковуватимуть на додану вартість. Це означає рівні права для обох видів валют.

Приводом для детального розгляду положення криптовалют послужило отримане владою Швеції звернення від громадянина країни Девіда Хедквіста. Підприємець планував відкрити офіційний сервіс, який би обмінював біткойни на традиційні валюти і назад.

Однак подібні угоди раніше обкладалися ПДВ. За новими ж правилами, угоди, які пов’язані валютами, банкнотами і монетами, використовуваних як законний платіжний засіб, не повинні обкладатися податком на додану вартість.

У США криптовалюти не гроші, а товар. У вересні 2015 такими визнали оду із подібних валют – біткойни. Ця постанова комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами зрівняла криптовалюти в правах з нафтою і золотом.

Біткойни та їхні аналоги все частіше використовуються і в роздрібній торгівлі. У App Store оплачувати біткойнами дозволили з червня 2014 року, у Windows Phone Store – з грудня 2014 року. У Києві за ці віртуальні гроші можна купувати їжу та інші продукти.