Субота, 15 Червня, 2024

Жодних п’яних ДТП: автовиробники хочуть, щоб їздили лише тверезі

Соціальні заборони не працюють – скільки не підвищуй штрафи, а все одно на дорогах купа п’яних водіїв. Припинити це можна було б давно – технічні рішення існують вже десятиліття. Але в автовиробників ідея вбудувати алкотестер в автомобіль з’явилася лише зараз. Перші автомобілі, які стежитимуть за тверезістю водія, можуть з’явитися вже наступного року. Система попередньо називається Driver Alcohol Detection System for Safety (DADSS).

Drunk woman driving laughing out of the side window as she sits behind the steering wheel clutching her bottle of booze
 

Девайси, які блокують старт автомобіля п’яним водієм, уже багато років не є новиною. У США, вони, наприклад, є обов’язковими для тих, кого впіймали на п’яному водінні. Відмінність від нещодавньої ініціативи автовиробників лише в тому, що подібне обладнання згодом може стати стандартним для всіх машин, як сьогодні стали подушки безпеки.

Апаратура автомобіля вимірюватиме рівень алкоголю в крові двома способами. Перший збиратиме інформацію з видихуваного водієм повітря. Другий отримуватиме дані при торканні водієм спеціального оптичного сенсора, наприклад, на кнопці запуску авто.

Існує небезпека, що водії можуть збунтуватися проти нової системи. Наприклад, так сталося, коли в 1970-х запровадили систему, яка блокувала запуск авто без застібнутого ременя безпеки. Невдоволення виявилося таким сильним, що в США систему заборонили на найвищому рівні – Конгрес видав відповідне розпорядження. Його скасували лише кілька років тому.

Розробники сподіваються, що з вбудованим алкотестером такого сильного спротиву користувачів вдасться уникнути завдяки його майже миттєвому спрацюванню та високій надійності показань. Утім, зовсім уникнути спротиву може не вийти, адже в 1990-х роках люди були невдоволені встановленням подушок безпеки автівки.

Участь у розробці Driver Alcohol Detection System for Safety (DADSS) беруть 17 автовиробників. Вони вже витратили на цю систему $65 млн. Вендори розраховують, що таке рішення рятуватиме близько 10 тисяч життів щороку.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися