Неділя, 19 Травня, 2024

Бізнес переходить на дрони

Компанії починають все активніше застосовувати невеликі літальні апарати у своїй роботі. Дослідники з Juniper Research з’ясували, що зниження вартості дронів зробило їх привабливим інструментом для вирішення прикладних бізнес-завдань. Раніше безпілотники коштували значно дорожче, але сьогодні вартість складних моделей знизилася до $3000.

Особливо популярними дрони стали при складанні карт, проведенні спостережень та моніторингу. За оцінкою Juniper Research, цього року продажі дронів для бізнесу принесуть 481 млн доларів. Це на 84% більше, ніж показники 2015 року.

Майже половину продажів комерційних дронів забезпечить сільськогосподарський сектор. Безпілотники допомагають фермерам економити час і гроші. Навіть найпростіший обхід полів значно дорожчий, ніж обліт дроном. Застосування літальних апаратів спрощує контроль за врожаєм. Не менш затребувані дрони в теле- та кіноіндустрії: там, де раніше доводилося викликати вертоліт для проведення зйомки, тепер цілком справляється безпілотник, керований оператором із землі.

Є й проблеми. У деяких сферах, де дрони почали використовувати раніше інших, їхнє застосування вже або обмежено, або зовсім заборонено. Наприклад, кур’єрська доставка безпілотниками хоч і виглядала перспективно, але її можливе застосування злочинцями поставило хрест на подальшому розвитку. У США вже зараз ведеться законотворча робота з обмеження використання дронів для доставки контрабанди в тюрми та інших протиправних дій. Хоча спочатку проекти на кшталт Amazon Prime Air виглядали перспективними.

Ще однією проблемою є безпека самих систем управління дроном. Потенційно безпілотник можуть перехопити зловмисники, що робить застосування цих літальних апаратів небезпечним і непередбачуваним. Також на сьогоднішній день не вирішено проблему відшкодування збитку через аварію дрона. Експерти вважають перспективним застосування автономних літальних апаратів у тих місцях, де вони не зможуть комусь заважати.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися