Богдан Хмельницький поскакав

У центрі Києва відкрили незвичайну арт-інсталяцію – пам’ятник гетьману Богдану Хмельницькому «ожив» і «поскакав» по Софійській площі:

Це перший цифровий пам’ятник в Україні, який важить понад 40 тонн. Площа екранів складає 305,5 квадратних метрів, їхня висота – 7,72 м, а для роботи вони потребують 367 кВт.

Інсталяція демонструє, як український гетьман мчить по площі. Організатори розповіли, що вони хотіли показати, що Україна не стоїть на місці, а рухається вперед. Кошторис проекту склав більше 2 мільйонів гривень. Увечері інсталяція виглядала ще ефектніше (відео «Українські новини»):

«Вітчизняні інженери Impression Electronics, використовуючи сучасні технології, втілять задум, який дозволить киянам та гостям міста на власні очі побачити, як Богдан Хмельницький, символ національно-визвольного руху України, «оживе» і помчить верхи Софійською площею», – йдеться в описі арт-проекту у Facebook.

До речі, Богдан Хмельницький дивиться в напрямку на північ не без причини. Проектувальнику пам’ятника, Володимиру Ніколаєву, потрібно було дотриматися важливої умови: обов’язково хвіст коня Богдана Хмельницького мав бути розверненим в іншу сторону від святих місць Софії Київської та Михайлівського собору.