Субота, 24 Лютого, 2024

Будь-який Android може отримати адаптивне оформлення Android 12 Material You

Ексклюзивна дизайнерська фішка Android 12 зусиллями програміста-ентузіаста виявилася доступною на попередніх версіях Android. Він продемонстрував як на смартфоні з Android 11 додатки змінюють колір в тон встановленим шпалерам. Саме це є однією з візуальних новинок Android 12, який перейшов на стиль оформлення Material You.

Динамічна зміна кольору оформлення запрацювала починаючи з Android 12 Beta 2. Вона називається Monet та створює колір на базі головних відтінків встановлених шпалер. Потім цей колір застосовується в панелі швидких налаштувань, звичайних налаштуваннях, екрані блокування, поп-апах, додатках.

Система наразі підтримує лише часткове кольорове оформлення системних компонентів та обраних додатків. Більшість сторонніх програм не підтримують динамічну тему оформлення, оскільки Google ще не опублікував документацію на Material You.

Програміст Денні Лін, відомий під ніком kdrag0n і як автор прошивки ProtonAOSP ROM, створив власний двигун тем на базі Monet. Його розробка працює так само як Monet, але не є ексклюзивною для Pixel та Android 12. Її можуть спробувати, наприклад, користувачі гаджетів Android 11.

За словами kdrag0n, його розробка не використовує код чи програмний інтерфейс від Google або Android 12, тому немає залежності від використовуваного девайсу і наявності Android 12. Його розробка опублікована під ліцензією MIT, тому її можуть впровадити розробники прошивок та виробники телефонів. В прошивці ProtonAOSP ROM ця система з’явиться однією з перших.

Розробник продемонстрував як його додаток працює на смартфоні з Android 11 і змінює колір кожного кадру при швидкості 90fps. Це спричиняє велике навантаження на процесор і тому швидко розряджає батарею.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися