Неділя, 21 Квітня, 2024

CERN хоче побудувати колайдер, поруч з яким Великий адронний колайдер видасться крихітним

Поруч із Женевою, на кордоні Швейцарії та Франції, побудовано Великий адронний колайдер (ВАК) – найбільшу експериментальну установку в світі. Але вона виглядає крихітною на фоні майбутнього прискорювача часток європейської наукової агенції CERN. Якщо ВАК має у довжину 27 км, то майбутній колайдер простягнеться на 100 км.

Називатиметься установка Future Circular Collider (FCC) – майбутній кільцевий колайдер. У CERN запланували на його будівництво $23 млрд. Він повинен забезпечити енергію зіткнення часток на рівні енергій 100 тераелектронвольт. Великий адронний колайдер працює з енергіями 16 тераелектронвольт.

Завданням Future Circular Collider буде пролити більше світла на бозон Хіггса та інші споріднені частки, які виникатимуть при його взаємодії з матеріалами. Ця установка повинна допомогти фізикам дізнатися більше про темну матерію та інші, поки невідомі елементи Стандартної моделі фізики.

Будівництво майбутнього гіганта проходитиме в два етапи. На першому встановлення дозволить максимально добувати бозони Хіггса. Зібрана інформація дозволить уточнити властивості цих часток. На другому етапі колайдер «розгонять» до 100 тераелектронвольт, щоб отримувати нові частки. Вони дозволять розширити Стандартну модель фізики або навіть наштовхнуть на шлях до її заміни.

Спорудження почнуть не раніше 2038 року. До цього часу CERN потрібно знайти гроші на проєкт. Очікується, що зібрати достатньо коштів допоможе глобальна співпраця ЄС, США, Китаю та Японії. Однак проєкт може не знайти розуміння, оскільки він не має такої ж чіткої цілі, як ВАК.

1 коментар

 1. Великий адронний колайдер, та Стандартна модель фізики.
  110 років тому була в черговий раз відкоригована (змінена) парадигма розвитку науки. Було знищено науку про ефір Всесвіту, шляхом фальсифікування періодичної таблиці Менделєєва, та пропаганди теорій відносності А,Ейнштейна, Великого вибуху Всесвіту, роз бігання галактик, червоного зміщення, темних матерій, темних енергій, кварків і частинки Бога… Було побудовано ВАК, на який потрачено більше 20 млрд. євро. Зараз планують зібрати кошти 23 млрд євро, та побудувати колайдер, в 5 разів більший, і в 6 раз потужніший. На нинішньому ВАК вже отримали взаємодію яка має зворотній напрямок на 140 градусів, та назвали це зверх термоядерними силами. Я писав коментарі, статті в яких вказував, якщо напрямок зворотної взаємодії перетне границю 176 градусів, то обов’язково повинен спрацювати закон збереження Всесвіту. Можливо буде «чергове попередження». При наближенні кута взаємодії до 180 градусів (більше 179) відкривається портал знищення першопричини взаємодії (Першим був Логос (Ідея, Причина).
  Але я сподіваюся, що цього не станеться. Завдяки розповсюдженню інформації через Інтернет, альтернативні видання, не тільки вченим, а навіть дурням стане зрозуміло, що Стандартна модель фізики-це велика фікція. Що постійна Планка – не постійна для всіх хімічних елементів. Що закони Ньютона не є законами Всесвіту. Що теорія відносності – це обман наукового світу. Що не було і не буде Великого вибуху Всесвіту. Що галактики не розбігаються, а червоне зміщення це фікція.
  Що є субстанція ефіру Всесвіту. Найменша частинка ефіру в мільйони раз менше атома водню . Що у Всесвіті (метагалактиці) є 5 гравітаційних взаємодій ефіру та матерії (речовини). Що гравітаційна взаємодія ефіру на матерію (речовину) має напірну (динамічну) силу. Що відношення сили гравітації Сонця до внутрішніх сил (ядерних, термоядерних, магнітних, та інших) як 4/3. Що усі планети зіркових систем обертаються в площині 4 градусів 5 хвилин (виключення Меркурій в зоні Роша) взаємодій ефіру, та енергій обертання (торсійної) та магнітних.
  Я неодноразово звертався до Президента НАН, ООН, Ради Європи, світових академій, та просив всього на вс ього 108 мільйонів доларів на створення науково-дослідного центру альтернативних наук. Обіцяв зібрати фахівців, та за 4 роки створити генератор використання енергії ефіру (вільної енергії) в мільйони раз ефективнішої та безпечнішої за викопну. Побудувати літальні космічні апарати на енергії гравітаційної тіні (ефіру), та саме головне вивчити параметри для розміщення та можливого будівництва супутника (КОВЧЕГА) у разі катастрофи нашої планети, та рекомендації по збереженню клімату.
  Але як бучу. За мовчазної згоди людства (халатного відношення вчених) включається інша програма «Зменшення популяції…» тому приклади, пташиних, свинячих грипів, короно вірусів, загальної вакцинації, ідентифікації (чипування…)….
  Єпоха Риб (епоха розділення, розбрату) пішла в історію. Настає епоха Водолія, тому вірю, що люди стануть розумнішими, небайдужими до долі дітей, внуків, до збереження довкілля, екології планети, іІ підтримають ініціативу фінансування альтернативної науки. На рівні 10% від фінансування офіційної. Фінансування опозиційних партій, рухів, можливе, але чому неможливе фінансування альтернативної науки.
  З повагою,
  Член-кореспондент Української академії наук, пенсіонер,
  з стародавнього роду дворян княжого походження (сайт: ROD NICEWICZ)
  Василь Жовновський.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися