Неділя, 10 Грудня, 2023

Ексвіцепрезидент Facebook пророкує кінець техногігантів Facebook, Google, Amazon, Apple через 10 років

Колишній віцепрезидент Facebook та інвестор Чамат Паліхапітія передбачає падіння компанії Кремнієвої долини. За його словами, Facebook, Google, Amazon, Apple та інші перестануть існувати вже через 10 років. IT-гігантів знищать податки та державні регулятори.

«Чи розваляться компанії? Так. Чи оголосять держави на них полювання? Безумовно», – заявив Паліхапітія.

На думку інвестора, Facebook, Amazon, Google і Apple будуть об’єктами розслідувань у всьому світі. Технологічні гіганти будуть отримувати величезні штрафи, поки не позбудуться тієї потужності, яку їм вдалося накопичити.

Бізнесмен зазначає, що єдина компанія, яка на даний час не фігурує в антимонопольних розслідуваннях, – Microsoft. Однак це не означає, що їй вдасться уникати цього в майбутньому. Нинішнє затишшя по відношенню до Microsoft пояснюється тим, що компанія у 2002 році пережила антимонопольну справу і що у Microsoft «розв’язалися» руки лише у 2011 році.

Однією з причин такого переслідування чоловік називає бажання державних органів зберегти найдорожче для них – владу. Техногіганти, каже Паліхапітія, позбавляє регуляторів належної їм влади.

Заклики до розділення великих компаній Кремнієвої долини звучать уже багато років. Лише у червні 2020 року мільярдер Ілон Маск та керівник компаній Tesla і SpaceX виступив проти Amazon. Він закликав розділити компанію Джеффа Безоса, щоб не допустити монополії на ринку.

Співзасновник Apple Стів Возняк минулого року повідомив, що Apple слід було розділити вже кілька років тому. На його думку, це позитивно позначилося б на показниках компанії, дозволивши звичайним інженерам утілювати свої ідеї.

Співзасновник Facebook Кріс Х’юз також підтримує ідею розділення. За його словами, Facebook уже не той, яким він його створював з Марком Цукербергом під час навчання в Гарварді. Х’юзу також не подобається, що Цукерберг, який є керівником Facebook, жертвує безпекою користувачів заради переглядів та зростання доходів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися