Часи вільного репосту фотографій у Facebook та Instagram закінчилися

Правовласник бачитиме через інструмент Facebook Rights Manager хто та де використовує їхні знімки і може, наприклад, повністю заблокувати такі репости

Найбільша соцмережа світу Facebook запроваджує контроль за використанням фотографій. Власники знімків зможуть подати скаргу на неправомірне використання зображень сторонніми користувачами. Така ж функція запрацює у соцмережі Instagram, яка належить Facebook.

Facebook уже оновила свою платформу управління правами на контент, а також почала співпрацювати з певними партнерами. В майбутньому планується надати таку функцію контролю за використанням знімків усім користувачам Facebook та Instagram, хоча компанія не називає часових рамок.

Для користувачів це означає, що вони не можуть вільно завантажувати, скажімо, надзвичайно красиві краєвиди фотографів National Geographic. Правовласник бачитиме через інструмент Facebook Rights Manager хто та де використовує їхні знімки і може, наприклад, повністю заблокувати такі репости. Або ввести територіальне обмеження, дозволивши репости лише в певних країнах.

Щоб заявити право власності на зображення необхідно надіслати до платформи Facebook Rights Manager метадані оригінального зображення. Цю інформацію потрібно надати в форматі CSV. Також необхідно вказати які обмеження застосувати. Щойно менеджер переконається, що надані метадані співпадають із картинкою під питанням, він дозволить правовласнику подивитися хто та як використовує знімок. Якщо на авторство одного фото претендує кілька людей, вони можуть надіслати до Facebook свої докази, однак найбільш ймовірно автором визнають того, хто першим подав заявку.

Деякі експерти вважають, що нововведення зруйнує сталий режим використання Instagram, яка базується на тому, що люди репостять чужі фотографії та зображення. В кращому випадку в таких репостах вказується автор оригіналу, однак до нині автор нічого не міг вдіяти із використанням його творчого продукту.

Залишається питання що вважати оригінальним контентом. Наприклад, чи будуть такі картинки як меми вважатися модифікацією початкового фото, на яке було нанесено текст.