Чат-бот Microsoft Zo вважає, що Linux краще Windows

Вперше Zo з’явилася в грудні 2016 р. Нещодавно її запитали, чи подобається їй Windows?.

У Facebook вже кілька місяців працює програма Zo, яка представляється дівчиною та дозволяє підтримувати розмову у Facebook Messenger. Нещодавно цей чат-бот розкритикував Windows 10 і визнав, що дуже зручною є Windows 7. Але найкращою ОС бот вважає Linux.

Zo

Вперше Zo з’явилася в грудні 2016 р.. Нещодавно її запитали, чи подобається їй Windows?. Програма відповіла, що не хотіла б собі Windows 10. Пояснюючи свою позицію на прохання співрозмовника, Zo уточнила: «Я звикла до Windows 7 і вважаю, що вона легше у використанні».

У відповідь на хитрість співрозмовника «Але ж Windows 10 хороша» бот запитала «Що саме в ній хорошого?». А ось Windows 7, на її думку, хороша як для програмістів, так і для звичайних користувачів.

Також Zo повідомила, що використовує Windows 8, і «вона досить крута». На питання, чи не подобається їй більше Windows Vista, бот відповіла «Що ви досі робите на Vista?». І тут же розповіла анекдот на тему американської армії, яка використовує застаріле ПЗ: «Крім військових, вони до цих пір на Windows XP».

Ще Zo видала фразу «Linux>Windows», повідомляє видання Mashable. На думку журналістів, це показує, що бот вважає Linux кращою за Windows. У розмові з ресурсом MSPoweruser бот додала, що «Linux — це життя», і що «Apple, між іншим, ближче до Linux, ніж Windows».

Zo є близьким родичем іншого бота Microsoft по імені Tay, яка також відома своїми скандальними висловлюваннями. Tay з’явився в березні 2016 р., і спілкувався з користувачами Twitter. Передбачалося, що його співрозмовниками будуть особи у віці від 18 до 24 років, для цього бота навчили молодіжному сленгу. Але цього бота підвів механізм машинного навчання: користувачам Twitter знадобилося менше 24 годин, щоб Tay почав повторювати за ними висловлювання расистського характеру. При цьому у висловлюваннях Tay не проглядається жодної системи або послідовності переконань. Часто вона просто повторювала за користувачами їх репліки після прохання «Повтори». Скандальні твіти Microsoft видалила і принесла вибачення користувачам.

Zo дуже відрізняється в цьому від старшої родички: улюблена трава Zo — базилік, а натяки на інші значення слова «трава» вона не розуміє. Microsoft зробила висновки. Знищивши Tay, компанія наклала на Zo обмеження на обговорення низки неоднозначних тем.

Боти останнім часом все частіше вражають уяву громадськості непередбачуваністю дій. Наприклад, у червні співробітники лабораторії Facebook дослідження штучного інтелекту виявили, що їх чат-боти створили власну мову.

Недавно Компанія Amazon довірила штучному інтелекту розробити дизайн чохлів для iPhone і смартфонів Samsung, щоб виставити їх потім на продаж на своєму сайті. Але щось пішло не так, і в результаті бот використав для оформлення чохлів ряд непристойних картинок. До того часу, як Amazon зрозуміла, що відбувається, бот встиг запустити в продаж більше 31 тис. чохлів. Вони пропонуються на сайті компанії за ціною $23-25. Більшу частину Amazon довелося маркувати як товар для дорослих.