Неділя, 14 Квітня, 2024

Класичний Paint відправляється “на пенсію” після 32 років

Microsoft припинить підтримку одної з найвідоміших програм для малювання. Це означає, що в майбутніх версіях Windows знайомої програми Paint не буде. Замість неї планують впровадити Paint 3D.

Paint

Новину повідомив список змін в найближчому оновленні Fall Creators Update для системи Windows 10, де ця програма отримала статус «застаріла». Це означає, що Microsoft припинила активну розробку цього графічного редактора і зможе видалити в майбутніх версіях Windows. Точна дата зникнення цієї програми стане відома згодом.

Класичний Paint існує вже 32 роки – майже стільки, скільки Windows. Адже перша версія цього додатку з’явилася у 1985 році, коли вийшла Windows 1.0. Свого часу він став одним з перших доступних графічних редакторів і одним з основних елементів ОС Microsoft. Саме це зробило його таким популярним – додаток був присутній на будь-якій машині, включаючи корпоративні ПК із заблокованою можливістю інсталяції програм. За даними Microsoft, редактором Paint сьогодні користується більше 100 млн людей щомісяця.

Але своє життя Paint почав трохи раніше – ця програма стартувала як ліцензійна версія графічного редактора PC Paintbrus від компанії ZSoft. У своїй першій версії ця утиліта працювала лише з одним кольором – чорним – та була однобітною. Нині вона підтримує 32-бітний колір.

Зберігати файли в форматі JPEG цей графічний редактор “навчився” лише з виходом Windows 98. Ця ОС вийшла у 1998 році, а до цього часу графічний редактор змушував зберігати файли лише в форматах BMP або PCX. Найбільше оновлення Paint отримав разом з виходом Windows 7. Але порівняно з безкоштовними альтернативами, такими як Paint.NET, йому все одно не вистачало можливостей.

Заміною класичному графічному редактору стане Paint 3D. Він вперше став доступний цієї весни в апдейті Windows 10 Creators Update, який вийшов у квітні. Новий Paint 3D пропонує окрім звичних інструментів 2D-малювання також засоби розробки тривимірних моделей. Ця утиліта адаптована для роботи зі стилусом Microsoft Surface Pen.

Окрім Paint апдейт Fall Creators Update також відправить “на пенсію” такі програми як поштовий клієнт Outlook Express та додаток для роботи з текстовими файлами Reader app.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися