Через 5 років смартфони заряджатимуться в повітрі

Згідно з дослідженням Market Intelligence & Consulting Institute, обсяг ринку пристроїв з бездротовою зарядкою акумуляторів у 2014 році досяг $1,58 млрд, і це лише мала частина всього світового ринку смартфонів, який становить $250 млрд. Проте вже за кілька років їхня частка значно зросте, пише Газета.ру.

З виходом нових бездротових продуктів від Apple і Samsung цей ринок буде рости прискореними темпами і досягне обсягу $2 млрд в 2015 році і $7,9 млрд – уже до 2019 року. Відвантаження бездротових зарядних пристроїв цього року досягнуть 30 млн штук і будуть зростати із середньорічним темпом понад 60%, при цьому середня ціна пристрою буде падати в силу росту обсягів продажів і конкуренції.

Сектор споживчої електроніки до 2019 року складе 95% продажів бездротових зарядних пристроїв, при цьому частка промислового сектора, разом з автомобільною галуззю, буде рости навіть швидше, ніж медична та оборонна галузі, незважаючи на малу частку порівняно зі споживчою електронікою.

Першими з великих мобільних вендорів почали виробництво смартфонів з підтримкою бездротової зарядки Nokia і LG. У 2012 році фінська компанія показала Lumia 920, а LG випустила смартфон для Google Nexus 4. Обидва гаджети підтримували індукційну зарядку стандарту Qi. Зараз він підтримується смартфонами Asus, HTC, Huawei, LG Electronics, Motorola, Nokia, Samsung, Sony, Yota, Devices. А нові Samsung Galaxy S6 і Galaxy S6 Edge працюють не тільки з Qi, але й іншими аналогічними технологіями бездротової зарядки.

Принцип роботи систем бездротової зарядки простий: передавачем енергії виступає індукційна котушка, розташована в зарядному пристрої. Друга котушка розташована всередині смартфона. Змінний струм усередині котушки-передавача утворює електромагнітне поле. Коли котушка-приймач потрапляє в нього, у ній виробляється напруга. Саме вона і використовується для зарядки акумулятора.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я