Через месенджери будуть судити

У китайській провінції Хенань відбувся один із найбільш незвичайних судових процесів. Уперше інтернет-месенджери виступили інструментом для зв’язку суддів і віддалених адвокатів. Юристи скористалися популярною місцевою програмою We Chat.

Проводити судові засідання, використовуючи месенджер та інтернет, почав суд середнього ступеня столиці китайської провінції Хенань міста Чженчжоу. Як уточнює China Daily, We Chat використовували в цьому суді як засіб зв’язку між суддею та адвокатами, які перебували в різних містах країни. Отримані свідоцтва зафіксували в голосових повідомленнях чату і занесли в матеріали справи. За рахунок використання месенджера судове засідання зайняло півгодини замість звичної доби.

Нововведення покликане знизити завантаженість китайських судів, а сама платформа WeChat може стати серйозним прискорювачем для розгляду адміністративних справ або нескладних випадків.

WeChat – найпопулярніший месенджер у Китаї. У серпні 2015 року в ньому налічувалося 650 млн зареєстрованих користувачів. Загальна ж кількість інтернет-користувачів у Китаї становила на той час 668 млн осіб. Крім традиційного чату, месенджер пропонує платформу для розміщення послуг від самих користувачів: від банківських операцій до замовлення їжі додому.